Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 09:18

Янукович – тест на міцність демократії? Хто архітектор «дикого капіталізму» в Україні? (Огляд преси)


Київ – «Банкову Янукович взяв. На черзі Кабмін», – у статті під таким заголовком газета «Сегодня» розповідає про перші кадрові призначення новообраного Президента, про новий офіс першої леді в Адміністрації Президента і про майже вирішене питання зі створення нової парламентської коаліції.

Янукович тепер – даність. Відтак, як пише газета «Україна молода», українці, які п'ять років тому стояли на помаранчевих майданах, мусять готуватися до нової боротьби і нової опозиції. Буде важко. Янукович – тест на міцність демократії. Ті ж хто підтримали Януковича, спершу радітимуть. А потім – розчаровуватимуться, шукатимуть нових лідерів. У цьому в журналістів видання немає жодних сумнівів. Найважливіше, щоб після цих випробувань зрештою перемогла Україна. Заголовок публікації «До цього важко буде звикнути».

Почалася нова п’ятирічка. Тепер уже «біло-блакитна». Очевидно, що країна зміниться. Питання лише, як сильно і якими будуть ці зміни? З інаугураційної промови Віктора Януковича журналісти газети «День» зробили висновок, що він збирається зробити Україну мостом між Сходом та Заходом. Взагалі-то бути мостом – це дуже невдячна роль, переконують газетярі. Бо по мосту топчуться. А під час воєнних дій їх знищують в першу чергу. Зазвичай люди все ж прагнуть триматися якогось берега, а не перебувати в перманентному шпагаті. Журналістам також здалася дивною теза Віктора Януковича про «дикий капіталізм», позаяк «добра половина фракції Партії регіонів збивала свої капітали саме в цей період». До того ж Віктор Федорович працював прем’єром при Кучмі, на президентство якого, власне, і припав розквіт цього «дикого капіталізму».

Утім, про те, «Хто архітектор «дикого капіталізму»?» в Україні «День» аналізує в іншій публікації. У статті під таким заголовком експерт видання висловлює сумнів, що Віктор Янукович боротиметься проти того режиму, в якому здобув майже все.
Дописувач газети «Голос України» переконаний, що упродовж років незалежності, крім гасел, у країні мало що змінилося: населення однаково стає дедалі біднішим, одних корумпованих чиновників замінюють інші, ще менш професійні та жадібніші від попередніх. Тому автор статті сумнівається, що така практика припиниться після нинішніх виборів. І все це – на тлі мовчазної згоди байдужого суспільства... Заголовок матеріалу «Кожен хоче змін, але покладається на свого пана, який «розсудить»...».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG