Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 23:20

ООН та ЄС засудили заклик Каддафі до джигаду проти Швейцарії


Організація Об’єднаних Націй та Європейський Союз розкритикували лівійського лідера Муаммара Каддафі за його заклики до джигаду проти Швейцарії.

Як заявив генеральний директор відділення ООН у Женеві Сергій Орджонікідзе, такий заклик від голови держави є «неприпустимим». А в офісі верховного представника ЄС із закордонних справ у Брюсселі заяви Каддафі назвали «прикрими».

Напередодні лідер Лівії, виступаючи у місті Бенгазі з нагоди річниці від дня народження пророка Магомета, заявив, що кожен мусульманин, який підтримує ділові відносини з «боговідступною», як він висловився, Швейцарією, – «ворог ісламу».

Лівійський лідер закликав боротися зі Швейцарією «усіма способами». За його словами, така боротьба не вважатиметься тероризмом.

Відносини між Берном і Тріполі значно погіршилися після того, як у 2008 році в одному з готелів Женеви затримали сина Муамара Каддафі, Аннібала, за підозрою у побитті обслуги.

Лівійський лідер також висловив обурення рішенням про заборону будувати в Швейцарії мінарети. Таке рішення ухвалили на минулорічному референдумі, хоча мечеті під заборону не потрапляють.

Recommended

XS
SM
MD
LG