Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 18:58

Медведєв образився на Януковича? (Європейська преса)


Прага – Низка європейських оглядачів вважає, що Європа дала Президентові України Віктору Януковичеві чіткий сигнал щодо пріоритетності європейської інтеграції для Києва, коли на інавгурацію до української столиці прибули голова Європарламенту Єжи Бузек і керівник закордонної політики ЄС Катрін Аштон. Кремлівський лідер Дмитро Медведєв, як вважають аналітики, просто образився на Януковича за його брюссельський пріоритет і не приїхав до Києва. Тепер, як наголошують спостерігачі, головним полем політичної битви в Україні стане парламент, де вирішиться не лише доля урядової коаліції і прем’єрства Юлії Тимошенко, але й доля самої Верховної Ради. Тут, як зауважують європейські газети, ціна компромісу буде дуже високою.

Чеська «Лідове новіни» заважує, що «новий український Президент підтвердив попередні чутки з приводу ймовірності першого міжнародного візиту не на Схід, а на Захід, і вибрав Брюссель». Згадана чеська газета вважає, що російський президент Дмитро Медведєв відмовився від приїзду до Києва з простої причини, бо Віктор Янукович напередодні підтвердив високим європейським чільникам свій перший міжнародний візит до Брюсселя. Тому й не дивно, як пишуть «Лідове новіни», що на інавгурацію прибули голова Європарламенту Єжи Бузек та керівник закордонної політики ЄС Катрін Аштон. Це видання також інформує про зустріч між Президентом, який відходить, Віктором Ющенком, та новим главою держави, Віктором Януковичем, у президентському Секретаріаті для формальної передачі повноважень на робочому місці. Тут, як пишуть «Лідове новіни», Ющенко закликав Януковича керуватися у своїй діяльності насамперед інтересами народу, громадян своєї держави. «Вікторе Федоровичу, Україна понад усе», – сказав Ющенко своєму наступникові, якому передав правління і командування над Збройними силами. Так повідомляє чеське видання. Тепер, зазначають «Лідове новіни», полем політичного протистояння стає парламент, де станеться з двох одне – або ж відставка Юлії Тимошенко з посади Прем’єр-міністра і створення нової коаліції та нового уряду, або ж розпуск парламенту та дострокові парламентські вибори.

Впливовий лондонський часопис «Економіст» прогнозує, що переговори Партії регіонів Президента Януковича та інших політичних блоків парламенту проходять не просто, і «у формуванні коаліції нової більшості новий Президент потребує підтримки «Нашої України» Віктора Ющенка». «Представники «Нашої України» мають свої власні політичні та фінансові інтереси, і задоволення їх не буде дешевим», – наголошено в аналізі лондонського видання. Тут також висловлюється сумнів в успішності російського вектору зовнішньої політики Віктора Януковича та зауважується, що «благословення Московського патріарха Кирила може стати останньою соломинкою для Януковича», щоб уникнути провалу планів щодо нової газової угоди та створення газового консорціуму. «Економіст» також наголошує, що новому Президентові України для того, щоб досягнути успішної угоди в парламенті, доведеться змиритися з «компромісною постаттю Прем’єр-міністра». Видання також інформує, що головний спонсор Януковича, Ренат Ахметов, вже погодився на те, що посаду нового Прем’єр-міністра займе нібито Арсеній Яценюк, а не вірний Януковичеві Микола Азаров. «Економіст» також вважає, що головним потенційним політичним конкурентом Віктора Януковича як Президента, ймовірно, буде у майбутньому Сергій Тігіпко.

Московське видання «Комерсант» наголошує, що в день інавгурації нового українського Президента «сталася знакова подія: Європарламент схвалив резолюцію, у який підтвердив право України прагнути членства в Євросоюзі, і звернувся до Ради ЄС із проханням надати Єврокомісії мандат щодо розробки «дорожньої карти» безвізового режиму для України. Цей крок продемонстрував новій українській владі, що європейські двері для неї відкриті, як ніколи раніше», – наголошує «Комерсант». Газета також вважає, що російський президент Дмитро Медведєв образився на Януковича за брюссельський пріоритет і тому не приїхав на його інавгурацію до Києва. Це видання також вважає, що Захід своєю рішучою підтримкою перемоги Януковича на цих виборах змусив його високо цінувати це, бо «інакше Тимошенко не здалася б так легко».
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG