Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 11:29

Експерти: Янукович прагматичний і просто менш антиросійський, аніж Ющенко (європейська преса)


Прага – Низка європейських видань звертає увагу на позитивних оцінках у ЄС щодо прагматичних євроінтеграційних намірів Президента України Віктора Януковича, котрий заявив про це в Брюсселі в понеділок. Чимало газет підкреслюють слова українського керівника, сказані ним під час зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, про те, що «ключовим пріоритетом для Києва є європейська інтеграція». Оглядачі також наголошують, що в ЄС обіцяють Україні у відповідь на реформи і гарантії іноземним інвесторам укласти впродовж року угоду про асоціацію і вільну торгівлю та просунути питання щодо ліквідації віз для українців. Віктор Янукович пообіцяв зробити це практично реальним для своєї держави до кінця 2010 року. Газети також висвітлюють перебіг коаліційної інтриги в парламенті Україні і прогнозують складний шлях нової коаліції, який може завершитися достроковими парламентськими виборами.

Лондонська «Файненшел Таймз» наголошує на головній під час зустрічей Віктора Януковича у Брюсселі вимозі лідерів ЄС до України негайно вдатися до економічних реформ із відновленням співпраці з МВФ та гарантій іноземним інвесторам. У відповідь на це у Брюсселі обіцяють Києву впродовж року нову угоду про асоціацію із зоною вільної торгівлі та просування в питанні безвізового режиму для українців. Голова Єврокомісії, як інформує «Файненшел Таймз», пообіцяв Януковичеві, що на підтримку відновлення співпраці України з МВФ Брюссель надасть Києву фінансову допомогу в обсязт понад півмільярда євро. Лондонська газета звертає увагу на слова Віктора Януковича, сказані ним у Брюсселі, про те, що «наші пріоритети будуть включати інтеграцію в Євросоюз, розвиток дружніх і конструктивних відносин з Росією, а також із іншими сусідами та зі США». На завершення лондонський часопис зауважує, що, незважаючи на всі гарантії з боку Януковича щодо реформ і стабільного газового транзиту до ЄС, все ж від Брюсселя не пролунало конкретики ні щодо скасування віз для України, ні щодо її конкретних перспектив на членство в Євросоюзі.

Швейцарська «Ноє Цюрхер Цайтунґ» наголошує, що Євросоюз вимагає від Києва в обмін на фінансову підтримку відновлення співпраці з МВФ і гарантій іноземним інвесторам та першочергового реформування енергетичного сектору держави. Про це йшлося, як інформує газета, під час візиту Президента України Віктора Януковича до Брюсселя та його переговорів із чільниками ЄС. «Ноє Цюрхер Цайтунґ» також звертає увагу на слова голови Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, сказані ним у відповідь на євроінтеграційні наміри Президента Віктора Януковича, що «Україна – європейська держава», але було б занадто рано казати щось конкретне про вступ її до ЄС. Баррозу також вважає, як зауважує швейцарське видання, що українці повинні підготуватися до цього вдома, тобто провести європейські реформи у своїй державі, а потім вже вести переговори щодо членства в ЄС. «Ноє Цюрхер Цайтунґ» також наголошує, що, окрім обіцянок із боку Президента Януковича щодо поліпшення стосунків із Росією і модернізації української газотранспортної системи, він гарантував у Брюсселі продовження співпраці з НАТО та участь українських військових в операціях підрозділів швидкого реагування альянсу.

Польська «Жечпосполіта» наголошує на деяких нових суттєвих словесних казусах Віктора Януковича в Брюсселі, коли він переплутав в інтерв’ю для «Євроньюз» Південну Осетію з Північною і Сербію з Косовом. Газета також звертає увагу на слова сумнівів польських експертів про те, чи новий український Президент матиме досить сили волі й послідовності, щоб іти шляхом реформ та євроінтеграції і не поступатися тискові з боку Москви. Тут також наводяться оцінки Януковича як Президента з боку прокремлівського аналітика Федора Лук’янова, котрий вважає, що Янукович мусив їхати до Брюсселя, бо Україна негайно потребує грошей для ліквідації катастрофічного стану економіки. Лук’янов також переконаний, що Януковичеві так само потрібна й підтримка Москви. Російський експерт тут же наголосив для «Жечпосполитої»: «не вважаю Януковича за проросійського політика, він лише просто менш антиросійський, аніж Ющенко».

Московське видання «Комерсант» підсумовує, що Євросоюз підтвердив мандат Віктора Януковича як Президента України і наголосив, що «має тверді наміри для співпраці з ним». Газета також звертає увагу на слова Віктора Януковича за підсумками переговорів у Брюсселі, що він гарантує завершення переговорів із ЄС щодо перспектив безвізового режиму для українців до кінця 2010 року.

Російська «Нєзавісімая ґазета» інформує про складні коаліційні переговори в парламенті України і обіцянки Януковича в Брюсселі щодо швидкого створення нового уряду та затвердження бюджету держави. Разом із тим видання наводить оцінки експертів, котрі сумніваються в ефективності роботи будь-якої коаліції в нинішній Раді та прогнозують майже на сто відсотків, що все скінчиться достроковими парламентськими виборами.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG