Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 07:32

Посол США презентував у Києві експозицію повернених раритетів Шевченкіани


Перше видання Шевченкового «Кобзаря» та інші раритети Шевченкіани повернулись в Україну завдяки Фонду Послів США.

Посол США в Україні Джон Теффт презентував сьогодні у Національному музеї літератури виставку «Зниклі й повернені раритети Шевченкіани», в якій представлені понад сто рідкісних видань, офорти та рукописи Тараса Шевченка, а також його прижиттєві світлини.

Ця унікальна експозиція була вивезена директором київського будинку – музею Тараса Шевченка – Андрієм Терещенком – у роки Другої світової війни: спершу до Мюнхена, на початку 1950-х років до Нью-Йорка. Після смерті Терещенка його колекцію передали на тимчасове зберігання до Української вільної Академії Наук у Нью-Йорку.

«Нині українська громадськість уперше ознайомилась з цією унікальною колекцією родини Терещенків. І у цьому є певний символізм: у час становлення незалежної демократичної України, спадщина, духовний заповіт Великого Кобзаря вельми потрібні для подальшої розбудови держави Україна... Я пишаюсь тим, що за сприяння Фонду Послів США, за підтримки української наукової громадськості ці раритети повернулися додому і слугуватимуть народові України», – сказав дипломат.

За час свого існування від 2001 року Фонд Послів США виділив кошти на здійснення понад 500 проектів у різних державах. В Україні Фонд підтримує вісім проектів,спрямованих на збереження культурної цінності.

Recommended

XS
SM
MD
LG