Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 13:12

Після відставки уряду міністри далі виконуватимуть свої повноваження – Оніщук


Після відставки Кабінету Міністрів нинішні урядовці будуть продовжувати виконувати свої повноваження до призначення нового Кабміну, заявив в ефірі Радіо Свобода міністр юстиції Микола Оніщук.

Він назвав три випадки, за яких відбувається відставка уряду: коли обирається нова Верховна Рада, коли прем’єр подає у відставку, що має наслідком відставку всього уряду, та коли уряд примусово йде у відставку у випадку резолюції недовіри.

«Тим не менше, уряд має продовжувати виконання своїх повноважень до моменту, коли буде сформований новий склад уряду, за принципом безперервності влади», – наголосив міністр.

Щодо заяви Юлії Тимошенко про припинення роботи уряду відразу після можливого ухвалення резолюції недовіри Оніщук зауважив, що кожен міністр має ухвалювати це рішення «відповідно до свого правового та громадського обов’язку». «Це теж буде конституційною дією, якщо міністр напише заяву про відпустку чи перебуватиме на лікарняному», – сказав міністр.

У такій ситуації, за його словами, в кожному міністерстві є перший заступник міністра, який за обов’язками буде виконувати його повноваження. «Проте треба мати на увазі, що цей виконувач повноважень не є членом уряду, тобто він не може ухвалювати рішення на засіданні уряду і не може голосувати», – заявив Микола Оніщук.

Верховна Рада на завтрашньому засіданні планує розглянути питання про відповідальність уряду.

Стаття 115 Конституції України визначає, зокрема, що «Кабінет Міністрів України, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою України або відставку якого прийнято Верховною Радою України, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України».

При цьому Конституція не передбачає існування для членів уряду статусу «виконувачів обов’язків».

Recommended

XS
SM
MD
LG