Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:58

Оплата жіночої праці в ЄС нижча за чоловічу, але криза вдарила більше по представниках сильної статі


Брюссель – Дискримінація через статеву приналежність залишається дуже актуальною навіть у країнах Європейського Союзу, де за жіночі права борються вже впродовж століть. У п’ятницю Єврокомісія оприлюднила так звану «Жіночу хартію», що покликана стерти різницю між чоловіками та жінками як у професійному, так і у приватному житті. Адже наразі у Європі представниці слабкої статі заробляють на 18 відсотків менше і нерідко стають жертвами агресій та насилля. Щоправда, через нинішню кризу за останній рік вперше без роботи залишилося більше чоловіків, ніж жінок.

Заступник голови Єврокомісії та комісар із питань юстиції та засадничих прав Вівіан Редінґ щойно заявила, що 62 відсотки європейців занепокоєні нерівністю між жінками та чоловіками. Проте, євроустанови не мають наміру заплющувати очі на утиски та несправедливість стосовно представниць слабкої статі.

«Насилля над жінками та розрив у оплаті праці чоловіків та жінок – це два пріоритети, виділені нашими громадянами. Це також два пріоритети для Єврокомісії», – заявила Вівіан Редінґ, яка, будучи віце-президентом цієї євроустанови, разом із головою Комісії Жозе Мануелем Баррозу представила 5-річну політичну стратегію під назвою «Жіноча хартія».

«Символічно, що цей документ представляють спільно чоловік та жінка, – зауважила пані Редінґ, – адже боротися проти нерівноправ’я нам слід разом».

Жінкам платять на 18 відсотків менше

А боротися справді є з чим, адже згідно зі статистикою, оплата праці жінок у країнах європейської спільноти у середньому на 18 відсотків нижча за оплату чоловіків. Тому Комісія пообіцяла жорстко реагувати на випадки, коли роботодавці не дотримуватимуться рівноправ’я. Серед інших заходів, які застосовуватимуться Єврокомісією, – підвищення обізнаності роботодавців щодо ситуації, посилення санкцій за дискримінацію та сприяння прозорості оплати праці.

Стереотипи слід змінити, закликають у Брюсселі. За приклад можна брати країни Скандинавії, де, скажімо, відпустки для догляду за дитиною все частіше беруть чоловіки.

Цікаво, що згідно з останніми даними агенції «Євростат», розрив у оплаті праці жінок та чоловіків в Італії скоротився до неповних 5 відсотків. Тим часом, у трьох найбільших економіках ЄС – британській, французькій та німецькій – ця різниця перевищує аж 23 відсотки.

«В Італії цей менший розрив пояснюється малою часткою низькокваліфікованих, або без жодної кваліфікації працівниць на ринку зайнятості, – пояснює причини Вівіан Редінґ. – До того ж, ставки для чоловіків там також доволі низькі. У Німеччині, тим часом, середня зарплата чоловіків висока і при тому є багато жінок, зайнятих неповний робочий день. Через це і різниця в оплаті значно більша».

Та за статистикою, найгірше платять жінкам Естонії, де різниця в оплаті перевищує 30 відсотків.

Голова Комісії Жозе Мануель Баррозу водночас зауважив, що він гордиться тим, що серед його 27 комісарів є аж 9 жінок. До того ж, представниці слабкої статі становлять 53 відсотки від усього 10-тисячного персоналу Європейської комісії.

Збільшення безробіття серед чоловіків

Встановити гендерну рівність та подолати дискримінацію жінок хоче також Іспанія, котра нині очолює Раду Європейського Союзу. Саме цей напрямок офіційний Мадрид особливо виділив, окреслюючи пріоритети свого піврічного головування.

Водночас, нинішня криза призвела до неочікуваного повороту у сфері зайнятості європейців та європейок. Згідно зі статистикою, за останній рік безробітними вперше стало більше не жінок, а саме представників сильної половини людства. Агентство «Євростат» пояснює це тим, що криза вразила насамперед будівельну галузь та важку промисловість. Тому, через рецесію без роботи опинилося більше чоловіків, які й становлять левову частку персоналу цих підприємств.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG