Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 22:14

Клінтон закликає Конгрес не голосувати про геноцид вірмен


Державний секретар США повідомила, що заявила керівникам у Конгресі, що голосування з приводу проекту резолюції про геноцид вірмен може поставити під загрозу ще не міцні відносини між Туреччиною та Вірменією, оголосив речник Гілларі Клінтон.

Як сказав у п’ятницю речник Держдепартаменту США Філіп Кроулі, держсекретар вважає, що будь-який дальший розгляд того тексту в Конгресі був би недоречним.

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США з мінімальною перевагою схвалив у четвер проект резолюції, яка має закликати президента Барака Обаму забезпечити, щоб американські урядовці офіційно називали масові вбивства вірмен у часи Першої Світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, «геноцидом». Ця резолюція і в разі ухвалення не мала б прямих юридичних наслідків і залишилася б політичною декларацією.

Тепер цей текст має піти на розгляд усієї Палати представників. Але Клінтон та інші члени адміністрації Обами чинять тиск на керівників Конгресу, щоб це питання взагалі не виносили на розгляд, як то вже було зі схожими резолюціями кілька разів у минулому.

Після схвалення в четвер Туреччина відразу ж оголосила про відкликання свого посла зі США для консультацій і попередила, що така резолюція пошкодить і відносинам Анкари й Вашингтона, і зусиллям, спрямованим на нормалізацію відносин Туреччини з Вірменією.

Визнання за «геноцид» подій 1915–18 років активно домагається від інших держав Вірменія. Туреччина ж категорично відкидає таке трактування тих подій і говорить про трагедію громадянської війни в часи розпаду імперії.

Recommended

XS
SM
MD
LG