Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 20:52

Віце-президент США в Ізраїлі підштовхуватиме до переговорів із палестинцями


Джо Байден прибув у понеділок до Ізраїлю з триденним візитом, у перебігу якого він намагатиметься підвести ізраїльтян і палестинців до поновлення переговорів.

Віце-президент США має зустрітися з президентом Ізраїлю Шимоном Пересом, прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньягу й лідером опозиції Ципі Лівні, а також із керівниками Палестинської національної адміністрації – її президентом Махмудом Аббасом і прем’єр-міністром Саламом Файядом.

Раніше в понеділок різко негативну реакцію палестинців викликало рішення Ізраїлю схвалити будівництво нових житлових будинків на 112 квартир в одному з єврейських поселень на Західному березі Йордану, що його палестинці розглядають як частину території майбутньої палестинської держави.

Вони заявили, що цей крок доводить: усі попередні обіцянки Ізраїлю заморозити таке будівництво – «обман».

Ізраїль заявляє, що цей конкретний будівельний проект був запланований іще до тієї обіцянки і тому не підпадає під «замороження».

Щойно наприкінці минулого тижня палестинське керівництво вперше за рік після зупинення палестинсько-ізраїльських переговорів погодилося поновити такі переговори непрямо, за посередництва США, і на обмежений термін у 4 місяці, щоб за цей час вирішити для себе перспективи подальших таких переговорів.

Відмова Ізраїлю повністю зупинити нове житлове будівництво на Західному березі Йордану, як того вимагають палестинці, стала однією з головних причин зупинення переговорів рік тому.

Recommended

XS
SM
MD
LG