Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 01:32

До КСУ надійшло подання депутатів щодо процедури формування коаліції


68 депутатів Верховної Ради просять Конституційний Суд дати офіційне тлумачення порядку формування парламентської коаліції й статусу позафракційних депутатів. Як повідомляє прес-служба КСУ, відповідне подання надійшло 9 березня.

Зокрема, депутати просять розтлумачити положення частини 6 статті 83 Конституції й частини 4 статті 59 Регламенту Верховної Ради, затвердженого законом від 10 лютого.

Положення частини 6 статті 83 Конституції передбачають, що в парламенті за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входять більшість депутатів від конституційного складу парламенту, а положення частини 4 статті 59 Регламенту говорять, що народний депутат, якого виключили зі складу депутатської фракції, є позафракційним.

Відповідно до регламенту КСУ, конституційне подання передали на вивчення секретаріату Суду.

4 березня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, яким пропонується внести зміни до закону про регламент Верховної Ради й установити, що парламентська коаліція формується депутатським фракціями й окремими депутатами.

Того ж дня депутат із фракції Партії регіонів Владислав Лук’янов заявив, що його фракція збирає підписи народних депутатів для звернення до Конституційного Суду України з питань процедури формування коаліції.

Recommended

XS
SM
MD
LG