Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 01:56

Парламент дозволив окремим депутатам входити до складу коаліції


Верховна Рада України ухвалила закон, яким внесла зміни до свого Регламенту, що передбачають дозволити формувати коаліцію фракціями й окремими депутатами. За ухвалення цього документа проголосували 235 народних депутатів із 417 зареєстрованих у сесійній залі.

Згідно із законом, коаліція депутатських фракцій – це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій та на засадах, встановлених Конституцією України і Регламентом Верховної Ради, об’єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. Коаліція формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради або протягом одного місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.

До коаліційної угоди додається список народних депутатів, що сформували коаліцію особистими підписами народних депутатів, і такий список є невід’ємною складовою коаліційної угоди. Також передбачено, що коаліція вважається сформованою з моменту офіційного оголошення про це головуючим на пленарному засіданні парламенту на підставі поданих до апарату Верховної Ради документів.

Повідомлення про формування коаліції, коаліційна угода та персональний склад коаліції не пізніше як через 4 дні після офіційного оголошення на пленарному засіданні про її формування публікується у газеті «Голос України».

4 березня Верховна Рада ухвалила цей законопроект у першому читанні.

Сьогодні спікер Володимир Литвин оголосив про початок розгляду питання в другому читанні, посилаючись на те, що депутати одержали необхідні документи. Голова регламентного комітету, регіонал Олександр Єфремов заявив, що комітет підготував порівняльну таблицю щодо законопроекту до другого читання й запропонував депутатам приступити до розгляду поправок.

Сьогодні ж Конституційний Суд отримав подання 68 депутатів, які просять надати офіційне тлумачення порядку формування парламентської коаліції й статусу позафракційних депутатів.

Згiдно з рiшенням КСУвід 2008 року, коалiцiю можуть сформувати лише фракцiї.
XS
SM
MD
LG