Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 13:51

В Адміністрації скорочення розміру Шевченківської премії пояснюють кризою


В Адміністрації Президента України наголошують, що у кризовий час сума в 130 тисяч гривень для Шевченківської премії є абсолютно нормальною. Заступник глави Адміністрації Ганна Герман заявила, що коштів було виділено стільки, скільки їх було на рахунках Шевченківського фонду.

«Сам Шевченко жив скромно, жив у потребі, і для того, щоб його викупити з кріпацтва, російською інтелігенцією було зібрано 2,5 тисячі рублів», – сказала Герман.

Водночас вона пообіцяла, що розмір премії збільшать, якщо економічна ситуація в країні поліпшиться.

Взагалі, за словами Герман, Президент Віктор Янукович буде змінювати нагородну політику, зокрема, думатиме над тим, щоб змінити концепцію нагородження Шевченківською премією. За її словами, потрібно піднімати престиж цієї премії та підвищувати її авторитет, який останніми роками був «девальвований».

Сьогодні в інтерв’ю Радіо Свобода голова Шевченківського комітету Микола Жулинський повідомив, що Президент Янукович скоротив розмір Шевченківської премії на 40 тисяч гривень.

«Розмір премії визначений в Указі Президента України Віктора Януковича, це 130 тисяч гривень. Хоча минулого року ця сума була 170 тисяч гривень. Безперечно це мені дуже прикро. Адже ми, щоб хоч трохи підняти не тільки престиж премії, а й її фінансовий еквівалент, просили її збільшити до 200 тисяч гривень», – сказав Жулинський.

Сьогодні в Україні відбудеться вручення найпрестижнішої Україні культурно-мистецької нагороди – Шевченківської премії.

Вперше урочиста церемонія вручення відбудеться не в Національній опері України, а на Чернечій горі. Так вирішив новий Президент Віктор Янукович.

Recommended

XS
SM
MD
LG