Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 03:23

Обама вимагає ухвалення законопроекту про реформу системи медобслуговування


Президент США Барак Обама

Нью-Йорк – Про цю реформу чуємо, либонь, вже понад рік, від початку президентства Барака Обами. Але її досі не ухвалили законодавці. Законопроект більшістю голосів було ухвалено ще наприкінці минулого року і Палатою Представників, і Сенатом. Але варіанти кожної палати різні, а за Конституцією США необхідно виробити єдиний компромісний варіант, перш ніж він надійде на підпис до столу президента у Білому домі. Але рух законопроекту обсягом понад 2 тисячі сторінок загальмувався у процесі узгодження.

Демократи практично всі «за», але республіканці поспіль усі –«проти». Конгрес розколовся. Обидві партії прагнуть схилити громадськість на свій бік. Демократи вказують на те, що реформа дозволить зробити медичну страховку гарантованою для усього населення. Вона має забезпечити від 30 до 40 мільйонів американців, які досі не мають медичної страховки.

Республіканці ж доводять, що кошти реформи астрономічно великі і що під час економічного спаду країна не може собі дозволити бюджетного дефіциту такого обсягу, як пропонує Білий дім. До того ж, кажуть критики, реформа означатиме надто велику роль уряду, збільшення бюрократичного апарату.

Президент Барак Обама звинувачує страхові компанії, які дедалі підвищують ціну страховок. Виступаючи в університеті Аркадія поблизу Філадельфії, Обама сказав: «Страхові компанії далі розподіляють медичне забезпечення залежно від того, хто хворий, а хто здоровий, хто може платити, а хто ні. Це статус-кво в Америці, і це не годиться для цієї країни. Ми не можемо мати систему охорони здоров’я, яка вигідна страховим компаніям більше, аніж американському народові».

Опитування громадської думки і вибори до Конгресу

Президент Барак Обама прагне підштовхнути законодавців до рішучих дій, до ухвалення реформи системи охорони здоров’я, але вони не вельми схильні до таких кроків. Справа у тім, що восени в Америці відбудуться вибори, так звані проміжні. Переобиратимуть увесь склад Палати Представників і третину Сенату.

Опитування громадської думки показують, що людей більше турбує високий рівень безробіття – 9,7% - ніж медична реформа. Тож, демократи бояться зазнати поразки на виборах, оскільки історично у періоди економічних труднощів виборці схильні звинувачувати в занепаді правлячу партію.

Президент, для якого реформа системи охорони здоров’я є центром його програми, переконує однопартійців, які вагаються. Він стверджує, що реформа системи охорони здоров’я важливіша для країни, ніж результати осінніх виборів і власне політичне майбутнє законодавців. «Якщо не ми, то хто? – риторично запитує Обама у стилі Біблії. – Якщо не нині, то коли?»

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG