Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 16:31

Міносвіти планує скоротити кількість пунктів тестування ЗНО


Міністерство освіти і науки цього року вирішило на 30% скоротити кількість пунктів тестування зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

За його словами, скорочують пункти тестування у райцентрах та маленьких містах з метою унеможливити використання «кумівських» зв’язків під час тестування.

Водночас тестування проводитимуть у пунктах, що розташовані у великих містах, обласних центрах, а також так званих університетських містечках. У зв’язку з цим, заявив Лікарчук, тестування з української мови та літератури, математики та історії України відбуватимуться впродовж декількох сесій. За його словами, на різних сесіях з одного й того ж предмету дітям видаватимуть різні тексти тестів, але вони будуть однакової складності.

Крім того, директор Українського центру оцінювання якості освіти повідомив, що передбачаються й інші новації в системі ЗНО. Так, у 2011 році передбачається в експериментальному режимі запустити «тест здібностей» або «тест навчальних компетентностей».

«Ми запропонуємо абітурієнтам різнорівневі тести. Ми зараз до цього готуємось. Тобто вищий навчальний заклад зможе обирати, з яким рівнем складання тесту буде приймати абітурієнта – тестом великої складності, середньої та звичайної», – пояснив Лікарчук.
XS
SM
MD
LG