Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 02:37

У Чехії проходить акція «Прапор для Тибету»


Сьогодні в Чеській Республіці проходить щорічна традиційна акція під назвою «Прапор для Тибету». 364 національні прапори нині майорять на будинках шкіл, мерій міст, сільських рад, на приватних будинках. Чехи таким чином демонструють свою підтримку ненасильницькій боротьбі Тибету за свої права і національну ідентичність.

Національні прапори Тибету вивісили зі своїх вікон також депутати від партії «зелених» парламенту Чехії. Прапорами Тибету вони прикрасили і свої робочі місця в парламенті. До них приєднались члени Комісії на підтримку демократії у світі Сенату – вищої палати чеського парламенту. Офіційно ж обидві палати парламенту відмовились підтримати акцію.

В рамках акції «Прапор для Тибету» сьогодні ввечері представники Amnesty International будуть у Празі перед будинком Посольства Китаю показувати фільм про одного ув’язненого тибетського режисера.

Загально світова акція «Прапор для Тибету» проводиться щороку 10 березня як згадка про придушення Китаєм повстання в Лгасі, під час якого загинуло понад 80 тисяч тибетців.

Чеська Республіка приєдналась до акції «Прапор для Тибету» в 1996 році відтоді вона проводиться щорічно.

Recommended

XS
SM
MD
LG