Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 15:42

Міжнародний фестиваль документальних фільмів правозахисної тематики відкрився у Празі


Прага – «Один світ» – так називається міжнародний фестиваль документальних фільмів правозахисної тематики, який сьогодні відкрився у Празі. Фестиваль має давню, вже 12-літню традицію. Його мета – показати світові, як ставляться до прав людини уряди і політичні лідери, які можливості захистити свої права має пересічний громадянин, де б він не жив.

12 років тому, коли перший чеський, а перед тим чехословацький президент, відомий правозахисник Вацлав Гавел відкрив перший міжнародний фестиваль документальних фільмів правозахисної тематики «Один світ», мабуть, і він не міг передбачити, в яку важливу міжнародну акцію перетвориться його ініціатива.

Нині фестиваль «Один світ», який проводить чеська правозахисна організація «Людина у скруті», відомий усім, хто займається правами людини. Потрапити на перегляд до Праги намагаються і режисери, і правозахисники з усіх світових континентів, і просто люди, яким не байдуже, як здобувається свобода.

Цьогорічний фестиваль ламає рекорди, до журі надійшло понад півтори тисячі стрічок, для фестивального перегляду вибрано 101 фільм із понад 30 країн світу. Українських стрічок серед них немає.

Прем’єрним фільмом фестивалю є документальна стрічка з Ірану «Дні зелених надій», яка розповідає про брутальні факти придушення людських прав у цій країні.

Ще один фільм із Ірану, «Жінки під покривалом» Фаріда Гаерінеджада і Могаммада Рези Каземі, – це розповідь про тяжкі випробування, які щоденно спадають на жіночі плечі.

Могаммад Реза Каземі, розповідаючи про свій фільм, сказав: «Жінки розповідають про їхні страхіття, згадують своїх матерів. Вони говорять про страхітливі переживання, коли вчора дізнались, що забрали маму, як розмовляли з ними в тюрмі. А що сталось наступного дня ? Її поховали. Як? Вони її забили камінням. Вони розпитують – де? Ми не можемо повірити, а де вона зараз? Це було жахливо».

Фестивальні фільми можна буде позичити

Фільми за тематикою розділені до кількох категорій – це стрічки про Іран і на екологічну тему, фільми про виклики сучасного світу, про нетерпимість до інших за кольором шкіри, релігією чи статтю, про долю жінки і про дорогу до свободи. За традицією, на фестивалі буде проведений «Вечір Куби» і низка інших тематичних акцій.

Після фестивалю фільми можна буде позичити і показати в школі, клубі чи навіть удома друзям, умова одна – показ безкоштовний, розповів Радіо Свобода речник фестивалю Філіп Шебек.

«Головною новинкою цьогорічного фестивалю є його основне гасло: «А як ти знайдеш своїх глядачів?» Це наша спеціальна програма, якою ми прагнемо залучити глядачів популяризувати далі фільми правозахисної тематики. Минулими роками озивались глядачі, котрі хотіли б показати фестивальні фільми далі своїх знайомим. Тоді ми не могли це бажання задовольнити. Цього року 20 найпопулярніших стрічок ми зможемо розтиражувати і розіслати усім охочим. Покажіть їх у клубах чи кав’ярнях, або вдома у вітальні, лише за однієї умови – забороняється продавати вхідні квитки», – розповів речник фестивалю.

Фільми правозахисного фестивалю «Один світ», крім Праги, будуть показані ще у 29 чеських містах. А завершиться фестиваль 18 березня врученням нагород. За традицією, також свою нагороду вручить Вацлав Гавел за фільм як внесок у боротьбу за права людини. А 12 березня під патронатом Вацлава Гавела і голови Європейського парламенту Єжи Бузека філія «Одного світу» відкриється в Брюсселі, де будуть показані найцікавіші фільми фестивалю.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG