Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 13:53

Георгія Гонгадзе вбили двічі


Олександр Народецький

Лондон – Перше вбивство відоме. Його вчинила купка професійних убивць від карального офіцерства і карально мріючих політиків. Одні з них вже сидять у в’язниці. Інші сидять у кущах, а з кількома розправились перші і другі. І ось уже майже 10 років триває друге вбивство Георгія Гонгадзе. В ньому бере участь набагато більше осіб – громадян України.

У ньому заангажовані партії і блоки партій та їх незмінні лідери і помічники лідерів. У ньому беруть участь професіонали і любителі, включно з президентами і генпрокурорами усіх каденцій.

І нарешті після моря обіцянок прозвучало чесне «визнання» Ганни Герман, що справу Гонгадзе не розкриють ніколи. На думку Герман, ця справа настільки закручена, що ніхто не в силах її розплутати.

Епоха Ющенка була сповнена очікувань. Не дочекалися. Сподівалися, що арешт генерала Пукача щось прояснить. Видимо, ще більше заплутав ситуацію.

Хто винен?

Нинішня епоха ставить на цій справі крапку. І нічого не сталося. Земля не здригнулася. Ніхто не провалився в тартарари. Як не ставалося нічого, коли тупо роками чекали результатів.

Немовби уся нація розписалася у власній немочі. Схоже, що склали руки в покорі навіть журналісти. Усе менше звучать згадки про підозрюваних або «співвідповідальних» за вбивство Георгія.

Повністю забуте прізвище шефа Служби безпеки Деркача. Якось полегшено, без жодних контекстів вимовляться слово Кучма. Уже зайвий раз не дратують Литвина.

Тема сама собою, або за допомогою сучасників відійшла в історію. Ймовірно, частіше згадують про засновників Києва. Звісно, ще частіше мусолять прізвища нинішніх руйнівників столиці.

Ніхто нічого знизу не вимагає. Ніхто не чує цих вимог згори. Сталася якась (аморальна?) домовленість усіх із усіма.

Чи Божий Суд – земний?

Залишився лише маленький острівець близьких до Георгія людей і незримий тонкий прошарок тих, у кого залишилися співчування. Ось і усе.

Це поверхове враження декого може заспокоїти. Однак, в реальному житті нічого просто так не вийде. Якщо хтось думає, що друге вбивство Георгія Гонгадзе звершилося, а історія усе спише, то це – чергова примара від самовдоволення.

Ці два вбивства ще дадуться взнаки. Десь вони повернуться до людей. І може будуть відповідати онуки за своїх дідів-прадідів, відповідальних за скоєне.

А може і усьому людові доведеться розплачуватись. Так, власне, вже зараз він розплачується. І ніхто конкретно не дасть відповіді – за що.

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG