Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 03:48

Нові реалії: українцям не видаватимуть дозвіл на працю в Чехії


Прага – Іноземцям стає все тяжче здобути працю в Чехії. Передусім це на собі починають відчувати громадяни України, яких на заробітках найбільше. Українці в Чехії належать до громадян із так званих «третіх країн», тобто не з Європейського Союзу. Саме на них спрямована низка нових законів і рекомендацій, які обмежують чи забороняють працевлаштування іноземців у Чехії.

На початку цього року чеське Міністерство праці й соціальних справ видало рекомендації для агентств праці обмежити, наскільки це можливо, потік іноземців на роботу до Чехії. В рекомендаціях чітко зазначено, що обмеження стосуються громадян із так званих «третіх країн», до яких належать, зокрема, Україна, Монголія, Молдова чи В’єтнам, а загалом усіх, що не є членами ЄС. У цій групі іноземців якраз найбільше заробітчан із України, найменше – з Монголії.

Як пояснила Радіо Свобода речник Міністерства праці Штєпанка Філіпова, головна причина рішення чеського уряду – найвищий за останні 5 років рівень безробіття в Чехії.

«У Чехії в лютому рівень зареєстрованого безробіття досяг 9,9 відсотка, – каже вона. – Наші заходи торкаються приблизно 66 тисяч іноземців із так званих «третіх країн», які в Чеській Республіці вже працюють, а також нових прохачів. Найбільшою групою з усіх іноземців із «третіх країн», які станом на лютий цього року працювали в Чехії на основі дозволів на працю, є українці».

Взялися і за посередників у працевлаштуванні


Міністерство праці взялось і за посередників у Чехії – це агентства праці, які займаються набором іноземців, передусім громадян України на роботу. Як з’ясувалося, на початок цього року в Чехії працювало понад 2 тисячі посередницьких агентств. Вартий уваги і факт, що економічна криза посередників майже не торкнулась, причому чинне законодавство вони порушувати не боялись. Як повідомляє Міністерство праці й соціальних справ, було перевірено близько 700 таких агентств, накладено 150 штрафних санкцій на загальну суму в перерахунку в понад 1 мільйон 200 тисяч доларів США.

Складніші умови набору на практиці означатимуть, що отримати дозвіл на працю українському громадянинові буде дуже тяжко або й взагалі неможливо. Першість у черзі за працею отримають передусім громадяни країн Європейського Союзу, і тільки в тому разі, якщо на неї не будуть претендувати чехи.

У відповідності до статистики, за перші два місяці цього року понад 2 тисячі українських громадян вже втратили роботу в Чехії. Загалом з лютого минулого року до лютого цього року кількість українців, які легально працювали в Чехії, скоротилась на понад 20 тисяч осіб.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG