Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 08:56

Global Witness стурбована призначенням Бойка головою Мінпаливенерго України


Міжнародна неурядова організація Global Witness, яка проводить розслідування в сфері видобутку природних ресурсів, стурбована призначенням на посаду міністра палива та енергетики України Юрія Бойка, «неоднозначної фігури з темного минулого в українській газовій промисловості».

«Перепризначення Бойка не є доброю новиною для будь-кого, хто сподівається на більшу прозорість українського газового сектору, зокрема, для ЄС», – заявляє представник Global Witness Том Мейн.

У своїй заяві базована в Лондоні організація нагадує, що проводила дослідження газового сектору в Україні і в звіті за квітень 2006 року розповідала про те, як маловідомі приватні компанії відігравали центральну роль у газових зв’язках між Європою та Україною, яка є ключовим пунктом у транспортуванні газу з Росії та Центральної Азії.

«У звіті йшлося про те, що Бойко, очолюючи в 2004 році державну газову компанію «Нафтогаз України», також був задіяний в одному з комітетів приватної газової компанії «РосУкрЕнерго», роль якої була неоднозначною, бо ані український, ані російський уряди жодного разу чітко не пояснили, для чого вона потрібна», – йдеться в заяві Global Witness.

Пізніше, мовиться в повідомленні, «РосУкрЕнерго» була в центрі газових суперечок між Росією та Україною в 2006 та 2009 роках, що призвело до скорочення газопостачання до деяких європейських держав.

«Обрання Януковича Президентом вже викликало стурбованість, що реформи українського газового сектору будуть згортатися. Тепер із призначенням Бойка Україні доведеться працювати удвічі наполегливіше, щоб показати себе відкритим і надійним енергетичним партнером для Європейського Союзу. Весь газовий сектор має бути відкритим для громадського контролю та незалежного аудиту», – заявив Мейн.

Global Witness – базована в Лондоні міжнародна неурядова організація, метою якої є боротьба з порушенням прав людини в країнах, що експортують природні ресурси. Заснована 1993 року.
XS
SM
MD
LG