Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 00:04

Туреччина викликає шведського посла через визнання геноциду вірмен


Посла Швеції в Анкарі сьогодні викликали до Міністерства закордонних справ Туреччини, де йому висловили протест через ухвалену напередодні резолюцію парламенту Швеції, який визнав геноцидом масові вбивства вірмен у роки Першої світової війни.

Після зустрічі посол Крістер Асп заявив, що історію слід залишити історикам, та пообіцяв підтримувати «сильні, дружні» відносини з Туреччиною.

Резолюція шведського парламенту була ухвалена вчора з перевагою в один голос.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт відразу ж оголосив, що позиція його уряду, який підтримує вступ Туреччини до Європейського Союзу, «залишається незмінною».

Туреччина відразу відкликала свого посла зі Швеції на знак протесту.

Як повідомила посол Зерґюн Корутюрк, вона отримала вказівку залишити Стокгольм відразу після оголошення результатів голосування в шведському парламенті.

Визнання геноциду вірмен домагаються від країн і міжнародних організацій усього світу Вірменія й вірменські діаспори, які заявляють, що загибель близько півтора мільйона вірмен була свідомим винищенням їхнього народу. Туреччина у відповідь заявляє, що вірмен тоді загинуло набагато менше, і їхні смерті, як і смерті турків, були просто сумним наслідком громадянської війни, що точилася на землях Оттоманської імперії в час її розпаду.
XS
SM
MD
LG