Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 06:42

Депутати Івано-Франківської міськради стають на захист української мови


Стурбованість ситуацією, що склалася у сфері мовної політики України, висловили депутати Івано-Франківської міської ради сьогодні на позачерговій сесії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Мовне питання в Україні досі є предметом політичних спекуляцій», – йдеться у зверненні до Президента України, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра. І ці спекуляції та «використання мовних реалій як засобу в боротьбі за політичний вплив є чинниками, які поляризують суспільство, збільшуючи розбіжності між регіонами України», – наголошується в зверненні.

Івано-Франківські депутати акцентують увагу на заявах окремих політиків щодо надання російській мові в Україні статусу другої державної мови. «Такі заяви навіть набули статусу законодавчих ініціатив, адже декілька законопроектів з цього питання зареєстровані у Верховній Раді України», – переконані депутати.

Водночас у міськраді відкидають нарікання на «порушення у регіонах України прав російськомовних громадян, а також порушення прав на вільне використання рідної мови представниками інших національних меншин, що живуть в Україні».

У звернені висловлене прохання «не лише неухильно виконувати положення Конституції України щодо статусу української мови як державної, але й активно формувати й впроваджувати державну мовну політику, яка забезпечуватиме реальне втілення положень Основного закону у життя».

На позачерговій сесії йшлося також про позицію міської ради щодо «антиукраїнських дій» навколо присвоєння звання Героя України Степанові Бандері.

Recommended

XS
SM
MD
LG