Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 21:21

Передача грузинського телеканалу викликала паніку й критику


Грузинський телеканал «Імеді» передав у суботу фіктивний репортаж про нібито нове вторгнення російських військ до Грузії.

Сказавши раз на початку, що йдеться про «можливий розвиток подій у разі російського вторгнення», телеканал далі протягом майже півгодини вже без жодних застережень і в своєму звичному форматі справжніх новин передавав про нібито таке вторгнення.

За сюжетом передачі, зокрема, був «скоєний теракт» проти президента самопроголошеної Південної Осетії Едуарда Кокойти, російські війська «вторглися до Грузії», «бомбардували» аеропорти й морські порти, а російські танки «ввійшли до Тбілісі». Також було оголошено, що президент Грузії Міхеїл Саакашвілі «вбитий», і «новий уряд уже сформувала» опозиційний діяч Ніно Бурджанадзе, яка нещодавно побувала в Москві.

Лише після закінчення всього сюжету телекомпанія знову нагадала, що це було лише моделювання можливої ситуації.

Пізніше телеканал вибачився перед глядачами.

Передача викликала деяку паніку серед тих, хто пропустив попередження на самому початку. За деякими повідомленнями, за час передачі десятки людей зазнали інфаркту, принаймні одна людина від цього вже померла. Люди, налякані передачею, також утікали з дому в місцевостях поблизу фактичної межі Південної Осетії з рештою Грузії.

У Тбілісі програму сприйняли спокійніше. За даними тбіліської «швидкої допомоги», кількість викликів зросла лише незначно, і переважно люди просто нервували.

Передачу різко скритикували, зокрема, в Південній Осетії та ще в одній самопроголошеній республіці на території Грузії, Абхазії.

Протест телеканалові висловив і Міхеїл Саакашвілі, повідомила його речниця, яка терміново прибула до телекомпанії.

За словами Манани Манджґаладзе, засоби інформації вільні й журналісти мають свободу, але вони мають дотримуватися певних стандартів і етики – зокрема, в такій передачі весь час попереджати, що змальовані в ній події не справжні.

Тим часом представники антипрезидентської опозиції, які вийшли на демонстрацію до будівлі телекомпанії, заявили, що всю вину за цю передачу складають на президента, й звично вимагали його відставки.

Так само оголосили «провокацію» саме з боку Саакашвілі й російські діячі, зокрема, постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін чи голова комітету з міжнародних справ Держдуми Росії Костянтин Косачов.

Recommended

XS
SM
MD
LG