Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 19:26

У ЄС кажуть, що мають консенсус щодо власних санкцій проти Ірану


Міністр закордонних справ Фінляндії Александер Стубб заявив у суботу, що в Європейському Союзі є консенсус стосовно запровадження проти Ірану односторонніх санкцій ЄС через іранську ядерну програму, якщо такі санкції не ухвалить Рада безпеки ООН.

За його словами, він вірить, що Китай і Росію вдасться переконати проголосувати в Раді безпеки за резолюцію про нові санкції проти Ірану, а як не вийде, то ЄС муситиме запровадити їх самостійно.

Виступаючи в кулуарах неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу, Стубб додав, що питання санкцій обговорюватимуть далі на наступній їхній зустрічі 22 березня.

Світова спільнота непокоїться, що Іран відмовляється припинити свою суперечливу ядерну програму, якою він, можливо, намагається здобути ядерну зброю; Тегеран заперечує це й заявляє, що ні за що не відмовиться від свого права на «мирний атом».

Китай виступає загалом проти нових санкцій проти Ірану, значні застереження до них має й Росія. Обидві країни є постійними членами Ради безпеки ООН із правом вето.

Recommended

XS
SM
MD
LG