Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 01:08

Янукович налякав Європу своїми призначеннями (європейська преса)


Прага – Європейські чільники заявляють пресі, що очікують від України негайного реформування енергетичного сектору, що було обіцяно у відповідь на допомогу ЄС та МВФ ще урядом Юлії Тимошенко і не було виконано. Газети також розділяють песимізм багатьох експертів щодо деяких урядових призначень нового Президента України, особливе занепокоєння в Європі викликає повернення до уряду в Києві деяких учасників тіньових газових схем. Інформаційні видання ЄС оприлюднюють свідчення-прогнози про те, що Україна може отримати в червні цього року так звану «дорожню карту» щодо поетапного скасування віз для українців.

Газета «Москоу Таймз» звернула увагу з посиланням на агентство «Ройтерз» на деякі підсумки енергетичного саміту Євросоюзу в п’ятницю, де міністри енергетики країн-членів ЄС висловили сподівання не лише на успішний перегляд Президентом України Віктором Януковичем цін на російський газ, а й на те, що новий глава української держави дасть раду головному викликові – визначенню шляхів виходу із структурних і фінансових труднощів у газовому секторі держави». Європейська комісія також зробила наголос на тому, що колишній Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка погодилася на пропозицію ЄС і міжнародних фінансових установ щодо реформування газового сектору рік тому, виявилася нездатною здійснити їх. У п’ятницю у Брюсселі також було наголошено на тому, що «новий Президент України повинен тепер вдатися до термінових заходів, щоб покращити економічну і фінансову стабільність шляхом тісної співпраці з МВФ і отримання завершальної частини обіцяних кредитів Фонду». У Брюсселі також було наголошено, що «жоден із варіантів (пропонованого Президентом Януковичем газового консорціуму) поки що не досягнув достатньої підтримки зацікавлених сторін – ЄС, російського «Газпрому» і української сторони».

Впливова лондонська «Файненшел Таймз» інформує, що новий Президент України Віктор Янукович опинився під градом різкої критики після призначення коаліційного уряду. Особливе занепокоєння у Європі викликає призначення на посаду міністра палива та енергетики України 52-річного Юрія Бойка, котрий, за твердженнями західних експертів і української опозиції, є «спірною постаттю з погляду темного газового минулого України». Тут далі цитується негативна характеристика Бойка, яку дала йому лондонська неурядова організація Global Witness, котра займається правами людини в країнах, що експортують природні ресурси. Експерти цієї організації попереджають, що «вибір Президента Януковича вже поставив питання, чи не відбудеться відхід від перетворень у газовому секторі України». «Нині, з міністром Юрієм Бойком, Україні буде удвічі важче довести свою відкритість і надійність як енергетичного партнера Європи. Адже газовий сектор має бути відкритим для громадськості і незалежного контролю», – наголошують в Global Witness. Газета «Файненшел Таймз» також нагадує, як Юлія Тимошенко виганяла минулого року з газового ринку бізнесмена і власника посередницької газової компанії «РосУкрЕнерго» Дмитра Фірташа, котрий був пов’язаний із Юрієм Бойком спільними темними газовими інтересами і в Україні, і в Росії. Сам Юрій Бойко, як інформує газета, був із 2002 до 2007 року на керівних енергетичних посадах в Києві. «Файненшел Таймз» також наголошує, що обидва, Фірташ та Бойко, неодноразово відкидали будь-яку участь у непрозорих газових оборудках, але й відмовлялися від пропозицій газети прокоментувати це на її шпальтах. Автор статті на цю тему Роман Олеарчик також сумнівається в тому, що новий Президент України вже не поверне газових торгових посередників до активної діяльності в Україні.

Інформаційне видання ЄС – EUobserver – помістило на своїх шпальтах розмову з послом України в ЄС Андрієм Веселовським, який супроводжував нещодавно нового Президента України. Цей дипломат наголосив у розмові з журналістом із Брюсселя не лише на тому, що Україна позитивно оцінює нову модель управління ЄС після узаконення Лісабонської угоди, а й на тому, що Україна цілком європейська держава, де більшість громадян мислять себе частиною Європи, європейцями, на відміну від росіян, котрі, як зауважив Веселовський, кажуть Європі «ні» і наполягають, що «ми – росіяни, ми хочемо бути лише складовою Великої Росії». Посол Веселовський також поінформував, що на червень 2010 року Єврокомісія планує надати Україні «дорожню карту» для безвізових подорожей українців у майбутньому. Андрій Веселовський також не виключив, що ЄС проведе безвізовий тест для України вже у 2012 році, коли на якийсь час може скасувати візи для українських громадян. Посол Києва в Євросоюзі також нагадав, що й Україна тимчасово скасувала візи для громадян ЄС під час пісенного конкурсу Євробачення 2005 року в Києві і залишила цей режим до сьогодні.

Польська «Жечпосполіта» продовжує разом з українськими експертами з Інституту Горшеніна вивчати ймовірні «польські корені» новопризначеного українського Прем’єр-міністра Миколи Азарова. Газета пише, що тато Азарова мав прізвище Ян Полько і був або поляком, або ж латишем. Дід же Миколи Яновича звався Робертом Полько, і його біографія поки що журналістами не вивчена. «Жечпосполіта» зауважує, що сам Микола Азаров якось сказав, що «російське село, у якому він виростав, називалося Азарово». Видання також не виключає, що Микола Азаров може бути нащадком «червоного латиша» з дивізії латвійських червоних стрільців, котрі під час революції підтримали більшовиків. Окрім цього, «Жечпосполіта» інформує, що в Україні з’явилася інша версія прізвища батька Азарова – Пахло, і що його батько, за різними джерелами, міг бути чи євреєм, чи естонцем, чи фіном... «Але одне є достеменне – мама Миколи Азарова була росіянка із прізвищем Катерина Кваснікова», – наголошує газета. Польське видання також наводить думки експертів про те, що Азаров міг взяти прізвище бабусі, бо боявся антисемітських настроїв в Україні в 1970-х роках, або, може, хотів просто мати типове прізвище. Газета також пише з посиланнями на експертів, що ні Полько, ні Пахло не є латиськими прізвищами, а також наводить спростування польського генерала армії Романа Полько, що він нічого не знає про ймовірні родинні зв’язки з українським прем’єром Миколою Азаровим. «Жечпосполіта» також нагадує, що за своїм імовірним польським корінням Микола Азаров може бути етнічно спорідненим із Президентом Януковичем, пращури якого, за припущеннями, могли народилися у польському селі Януки на Вітебщині в Білорусі.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG