Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 21:19

Партію президента Франції чекає виборча поразка


Президент Франції Ніколя Саркозі разом із дружиною під час голосування у першому турі регіональних виборів. Париж, 14 березня

Лондон – Правоцентристська партія президента Франції Ніколя Саркозі «Союз за народний рух», як очікується, зазнає поразки на регіональних виборах. Результати першого туру, що відбувся 14 березня, свідчать про лідерство опозиційної Соціалістичної партії.

Результати регіональних виборів у Франції стануть ударом для президента Саркозі, адже це – останнє загальнонаціональне голосування перед тим, як 2012 року відбудуться нові президентські і парламентські вибори. Опозиційна Соціалістична партія здобула 29 з половиною відсотків голосів, тоді як «Союз за народний рух» – 26,2 відсотка.

Голосування відбулося у час, коли опитування засвідчило падіння рейтингу популярності президента до найнижчої позначки за весь час, тоді як рівень безробіття у Франції досягнув 10 відсотків. Неочікувано високий результат показали крайні праві – ксенофобський Національний Фронт Жана-Марі Лє Пена здобув близько 12 відсотків голосів.

Ніколя Саркозі після виборів намагався применшувати їхнє значення, наполягаючи на тому, що найважливішими для виборців були регіональні проблеми. Але насправді численні виборці скористалися з нагоди, аби висловити своє розчарування особисто у президенті та його уряді.

Водночас із економічною кризою, як виглядає, до поразки панівної партії призвели заплановані нею непопулярні реформи. Крім того, надзвичайно низькою була явка виборців – рекордні 52 відсотки із 44-мільйонного електорату проігнорували голосування.

Результати першого туру виборів свідчать, що лівоцентристи разом із партією зелених під назвою «Екологія Європи» найімовірніше одержать понад половину всіх голосів.

За сильнішу Францію

Лідер соціалістів Мартін Обрі заявила, що результати є ударом по урядові президента Саркозі. «Цим голосуванням французький народ надіслав виразний і сильний сигнал щодо відмови від розділеної, стражденної, послабленої Франції і, понад усе, засвідчив бажання справедливої і більш сильної Франції», – зазначила Обрі.

Соціалістична партія нині глибоко розділена на національному рівні через суперечку щодо лідерства, але вона залишається сильною в регіонах. Нині вона вже має контроль у 20 із 22 регіональних радах і виглядає, що матиме дальші здобутки після другого туру, який відбудеться наступної неділі.

81-річний провідник ксенофобської партії Національний фронт Жан-Марі Лє Пен після голосування з’явився на національному телебаченні із забороненим судом плакатом у руках, на якому було написано «Ні ісламізму!». Він закликав виборців знову підтримати його партію у другому турі, зазначивши, що «вона є бойовою і здатною відбудувати країну, що перебуває у жахливому стані». Національний фронт поділив третє місце із партією «Екологія Європи». Його високий результат називають несподіваним. Ці здобутки виглядають загрозливими на тлі напруженості на соціальному і расовому ґрунті, що поглибилась після публічних дебатів уряду на тему французької національної тотожності.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG