Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 23:03

Вшанування легіонерів Waffen SS у Ризі відбулося мирно


У столиці Латвії близько тисячі людей сьогодні взяли участь у ході ветеранів легіону Waffen SS – в пам’ять про латвійських солдатів, що загинули в боях проти Радянської армії.

Санкціонована владою акція відбулася спокійно – за значної присутності правоохоронців на вулицях Риги.

Поблизу пам’ятника Свободи – кінцевого пункту ходи – зібралися кілька десятків антифашистів, що протестували проти акції.

Заходи, які проводять у Латвії 16 березня ветерани Латиського легіону та їхні прихильники, кожного року викликають значний ажіотаж в Латвії та за її межами.

Латиський легіон Waffen SS був сформований після поразки німецьких військ під Сталінградом і складався з двох дивізій загальною чисельність в більш як 80 тисяч бійців. 16 березня 1943 року легіон прийняв свій перший бій під Великими Луками на території сучасної Росії.

Військові з’єднання Waffen SS були фронтовою складовою в структурі SS, елітної гвардії нацистської партії НСДАП. На відміну від власне SS, яка призначалася для «арійців», до Waffen SS набирали й тих, кого нацисти вважали «неарійцями», при цьому набір на окупованих територіях був значною мірою примусовий.

Recommended

XS
SM
MD
LG