Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 14:40

Розсекречені документи СБУ слід передати Інституту національної пам’яті – В’ятрович


Колишній директор Департаменту архівного забезпечення СБУ Володимир В’ятрович заявляє, що розсекречені спецслужбою архівні документи часів радянського режиму необхідно передати Інституту національної пам’яті або направити в окремо створений архів, на зразок того, як це свого часу було зроблено в Польщі.

«Зараз у голови СБУ Валерія Хорошковського, який одержав підтримку у Верховній Раді, є привід звернутися до парламенту через окремих депутатів щодо виділення розсекречених документів в окремий архів», – сказав В’ятрович.

За його словами, «очевидно, доцільно через депутатів внести такий законопроект, який врегулює архівну діяльність». При цьому В’ятрович заявив, що в цьому разі архів СБУ залишиться лише відомчим.

Продовжуючи тему розсекречення документів спецслужби, історик висловив переконання, що гуманітарний напрям роботи СБУ в цьому плані був дуже важливим для суспільства і його необхідно продовжувати.

«Ми почали масштабну роботу. Ця робота на початковому етапі. Очевидно, її слід продовжити, тому що правда не може бути дозованою», – сказав В’ятрович, пояснивши, що за кілька останніх років роботи в цьому напрямі розсекречено менш ніж 10 відсотків від всього обсягу документів, що є у розпорядженні СБУ, про які громадяни України мають знати і до яких повинні мати доступ.

Нещодавно Президент Віктор Янукович звільнив Володимира В’ятровича з посади керівника Департаменту архівного забезпечення СБУ.

Recommended

XS
SM
MD
LG