Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:56

У ЄС загалом узгодили план можливої допомоги Греції


Міністри фінансів країн, що користуються спільною європейською валютою євро, узгодили загальні обриси плану фінансового порятунку Греції на випадок, якщо ця країна наближатиметься до дефолту за своїми величезними боргами.

Після своєї зустрічі в Брюсселі пізно ввечері в понеділок міністри в своїх заявах у вівторок не стали наводити подробиці цього плану. Вони наголосили, що наразі узгоджені лише технічні моменти, а політичне рішення про його можливе втілення ухвалюватиме вже саміт Євросоюзу.

При цьому припускають, що до найближчого саміту 25–26 березня цей план не встигнуть підготувати.

Міністри фінансів 16 країн зони євро також звернули увагу, що Афіни досі не зверталися з проханням про таку допомогу. Водночас вони схвально відгукнулися про заходи, що їх уже вжила сама Греція для зниження свого величезного бюджетного дефіциту.

За неофіційними повідомленнями, план має передбачати, що уряди країн ЄС мали б надавати Греції на двосторонніх чи багатосторонніх засадах позики, які були б без державних гарантій і під відсотки, вищі від звичайних.

Такі позики вважалися б комерційними угодами і не порушували б чинну в Європейському Союзі заборону державам чи структурам ЄС надавати допомогу заборгованим членам Євросоюзу.

Recommended

XS
SM
MD
LG