Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 04:53

Путін влаштовує більшість росіян


Під час пікету в Москві. 17 березня 2010 року
Прага – Більше ніж 11 тисяч осіб підписали інтернет-звернення до російського прем’єр-міністра Володимира Путіна, закликаючи його піти у відставку. 11 тисяч інакодумців – це небагато на таку величезну країну, як Росія, однак, якщо врахувати величезну популярність, якою і далі користується пан Путін, таку малу кількість опозиціонерів можна зрозуміти. Але малі рухи часто-густо досягають зрілості і перетворюються на цунамі.... Чи переросте рух «Путін повинен піти» у масове явище, покаже час, а сьогодні в Москві на антипутінську демонстрацію вийшли лише два десятки осіб.

Серед тих, хто підтримує інтернетівське звернення «Путін повинен піти», такі відомі опозиціонери, як Борис Нємцов та Ґарі Каспаров, правозахисники Людмила Алексеєва, Олена Боннер та Лев Пономарьов.

У розмові з Радіо Свобода Нємцов заявив, що російський рух спротиву мусить відійти від порожніх гасел і почати називати конкретні прізвища тих людей, які постійно погіршують ситуацію в країні. «Ми хочемо, щоб у країні були чесні вибори, ми хочемо політичної конкуренції. Ми хочемо, щоб парламент був місцем для дискусії. Ми хочемо поміняти владу. Я думаю, що протестні акції будуть рости і поширюватися», – сказав Борис Нємцов.

Росіяни бояться змін

Московський політичний аналітик Олексій Макаркін вважає помилкою, що опозиція сконцентровує всю увагу на Путіні. Це хибна стратегія, каже він. Будь-яке з соціологічних досліджень, котрі проводять серйозні дослідницькі центри щодо настроїв росіян, дають подібні результати. «Уряд користується високим рівнем довіри. Росіяни бояться змін. Росіяни хочуть, щоб залишився теперішній прем’єр-міністр. Вони нарікають на бюрократів, але більшість росіян не хочуть, щоб голова уряду був звільнений», – стверджує аналітик.

На думку Макаркіна, опозиціонери сподіваються, що популярність Путіна занепадатиме. Публічно й відверто вимагаючи відставки Путіна, вони прагнуть пришвидшити цей процес.

16 березня петербурзький письменник Микола Старіков запустив своє власне інтернет-звернення на підтримку Путіна. Прихильників Путіна, що підписалися під цим зверненням, наразі трішки більше ніж три тисячі. Старіков каже, що своїм сайтом він хоче запропонувати росіянам вибір, а антипутінський сайт, де помістили звернення щодо відставки, створили прихильники Бориса Єльцина та Михайла Горбачова – людей, які розвалили Радянський Союз, які ненавидять Сталіна. А Сталін, як нагадує росіяним пан Старіков, «зробив країну великою потугою і врятував усіх від фашизму». Ось таке.

Останнє опитування, що його провела соціологічна фірма Левада Центр, вказує:
· 46 відсотків опитаних переконані, що Росія потребує сильної централізованої системи влади і що місцевих губернаторів має призначати центр
· 62 відсотки росіян покладаються лише на себе і уникають контактів із правоохоронцями
· 77 відсотків заявили, що взагалі не планують посилювати свою політичну активність.
  • 16x9 Image

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001-2007 роках заступник директора Української редакції. 2007-2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG