Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 07:28

У Росії підписали декларацію про співпрацю ОДКБ і ООН


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун під час свого візиту до Москви підписав декларацію про співпрацю з генеральним секретарем організації Договору про колективну безпеку Миколою Бордюжою.

За словами Пана Ґі Муна, це дуже важливий крок у прагненні ООН зміцнювати співпрацю з регіональними організаціями.

Він висловив сподівання, що підписання цього документа сприятиме зміцненню співпраці і гарантуванню безпеки в цьому регіоні, а також боротьбі з трансграничною злочинністю, незаконним обігом наркотиків. «Це галузі, в яких ми можемо досягати конкретних цілей у рамках практичного партнерства ООН і ОДКБ», – сказав генсек ООН.

Зі свого боку, міністр закордонних справ Росї Сергій Лавров, присутній на церемонії, заявив, що Росія як член ОДКБ розраховує, що підписання цього документа матиме практичне продовження. Зокрема, Москва зацікавлена в більш тісній співпраці з ООН за лінією ОДКБ щодо афганської проблеми.

«ОДКБ приділяє цій проблемі особливу увагу з урахуванням тих погроз, які з території Афганістану виходять. Наркотрафік, якщо говорити відверто, вже перетворився на загрозу не тільки регіональному, але й міжнародному миру і безпеці», – сказав Лавров.

На сьогодні запланована зустріч Пан Ґі Муна з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

19 березня генсекретар ООН виступить на зустрічі так званого «близькосхідного квартету» (ООН, ЄС, США і Росія).

Recommended

XS
SM
MD
LG