Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 21:48

Ректори низки вишiв виступили на підтримку Табачника


Ректори низки українських вищих навчальних закладiв, деякі дiячi науки, освiти та культури виступили на підтримку призначення Дмитра Табачника на посаду мiнiстра освiти i заявляють, що кампанія проти його дiяльностi на цiй посадi є спекуляцiєю «певних полiтичних сил».

Про це йдеться у зверненнi, адресованому Президентовi України Вiктору Януковичу, прем’єрові Миколi Азарову, Головi Верховної Ради Володимирові Литвину.

«Ми вважаємо його саме тим державним дiячем, який в змозi забезпечити вiдродження вiтчизняних освiти i науки... Завдяки позицiї Табачника освiта була вiльна вiд тоталiтарної iдеологiзацiї, яка є несумiсною з нормами iснування демократичного суспiльства та проголошеним курсом на європейську iнтеграцiю», – мовиться у зверненнi.

Крiм того, автори звернення висловили пiдтримку декларованому Табачником забезпеченню вiльного вибору мови для навчання всiх рiвнiв, тестування та складання iспитiв.

Звернення пiдписали ректори майже двадцяти вишів, зокрема, Київського нацiонального унiверситету iмені Шевченка, Нацiонального технiчного унiверситету України «Київський полiтехнiчний інститут», Нацiонального авiацiйного унiверситету, Нацiонального медичного унiверситету iмені Богомольця, Київського нацiонального торговельно-економiчного унiверситету.

Напередодні проти призначення Табачника виступив Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Звільнити з посади міністра освіти також вимагають Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Рівненська облради. Вчора у Львові під стінами обласної ради близько п’яти тисяч людей, переважно студентів і освітян, протестували проти призначення Табачника.

Recommended

XS
SM
MD
LG