Доступність посилання

ТОП новини
25 Червень 2019, Київ 16:31

Нова влада влаштувала кадрову революцію


Київ – Тривають масові звільнення урядовців. У четвер позбавили посад кількох заступників міністрів. А днем раніше уряд поставив рекорд, провівши 117 звільнень і призначень. Одночасно готуються й масові скорочення урядовців.

За непідтвердженою офіційно інформацією, багатьом працівникам центральних органів влади запропонували написати заяви на звільнення. Насамперед це стосується керівників середньої ланки. Працівники урядових установ утримуються від коментарів під запис. У приватних розмовах вони розповідають, що звільнення відбуваються в доволі жорсткій, а подекуди й брутальній формі.

Тепер уже колишній керівник державного комітету з питань підприємництва Олександра Кужель підтверджує цю інформацію і додає, що звільнення відбуваються часто і всупереч закону.

«Мене запросив (міністр Кабінету Міністрів) пан Толстоухов і сказав: «Пиши заяву (на звільнення) за власним бажанням», – розповіла вона Радіо Свобода. – Я знаю, всі заступники міністра економіки і міністра транспорту написали такі заяви. Але, на жаль, не лише заступників, але й директорів департаментів це стосується. Думаю, йде зачистка влади дуже серйозна».

Тон задає Президент

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв зазначає, що перебудова управлінської системи відбувається не хаотично, а має певну логіку.

«Немає ознак політичних звільнень, – каже він. – Скоріше, йдеться лише про ротації, зумовлені зміною уряду. Певний час займе оптимізація: і з точки зору структури, і кількісного складу кожного відомства. Тому цілком можливі різні пропорції. Є загальна рамка, яку запропонував Президент, і він почав це зі своєї адміністрації: 20-відсоткове скорочення. Але є роздуті відомства, а є відомства, які, навпаки, потребують посилення кадрового складу».

За словами Андрія Єрмолаєва, однією з ознак теперішніх ротацій є повернення професійних кадрів, звільнених у 2005 році.

Кінологи і комуністи в міліцейському розкладі

Натомість перший заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, депутат-«бютівець» Ольга Боднар каже, що зараз під звільнення та скорочення підпало багато професіоналів.

«Відбувається звільнення тих людей, які взагалі не мають стосунку до будь-якої політики. Ось зараз збираються суттєво скорочувати Міністерство внутрішніх справ. І там є управління кінології, яке 20 років існує. Собаки були, є і будуть. Собаки – це невід’ємна частина МВС. І там, я знаю, керівника звільнили – тільки тому, що він видався неблагонадійним. Або хочуть когось свого поставити», – каже Ольга Боднар.

До речі, в МВС змінили всіх заступників міністра, крім одного – Василя Мармазова (син депутата з фракції КПУ Євгена Мармазова). Його призначення експерти свого часу розцінили як поступку комуністам за непідтримку відставки уряду Юлії Тимошенко.

Бюрократичну гідру ще ніхто не приборкав


Віктор Янукович не перший Президент, який виступає з ініціативою скоротити державний апарат. Раніше це намагалися зробити Леонід Кучма та Віктор Ющенко, проте після їхніх спроб кількість держслужбовців лише зростала.

На думку експертів, такий парадокс зумовлений тим, що одночасно зі скороченнями штату не змінювали покладені на ту чи іншу установу функції. Тож, попри кілька спроб зменшити армію держслужбовців, за останні 10 років її кількість зросла більше ніж на сто тисяч осіб. За даними Головного управління держслужби, в 1998 році в Україні було 183 224 держслужбовців, а в 2008-му – вже 290 765.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG