Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 17:06

Хто не розуміє, що Україна – не Росія, той втрачає владу над Дніпром (європейська преса)


Прага – Чимало європейських оглядачів губляться в прогнозах імовірних наслідків із тих радикальних змін, що їх здійснює у зовнішній та внутрішній політиці новий Президент України Віктор Янукович. Одні експерти вважають, що це призведе до повної здачі Києвом своїх позиції на користь Москви, інші – навпаки, вважають, що це лише намагання нової української влади приспати невдоволення Росії попередньої владою «помаранчевих» і використати це в інтересах українських бізнесових верхів, точніше – олігархів, що тримають у своїх руках головне кермо влади в Україні. А одна з європейських газет зазначила, що деякі одіозні призначення Януковича у новій вертикалі влади можуть вилізти йому боком.

Чеська «Лідове новіни» звернула увагу на пропаганду одним із думських лідерів «Єдиної Росії» Євгенієм Федоровим ідеї створення нової союзної держави у складі Росії, України і Білорусі з центром у Києві. Газета цитує Федорова, котрий каже, що «такого конкретного плану на разі не існує, але така ідея, мовляв, «обговорюється». Федоров також наголошує, що головні мотиви такого утворення на пострадянських теренах – господарсько-економічні. Цей провідний член путінської «Єдиної Росії» малює райдужні перспективи для нового союзу трьох держав і покладає великі надії на нове українське керівництво, проросійського Президента Віктора Януковича. Євгеній Федоров, як зауважують «Лідове новіни», вважає, що столицею нового союзу має бути саме Київ.

Польська «Ґазета Виборча» інформує, що новий Президент України Віктор Янукович намагається всіляко позбутися основних проявів попередньої влади, що її уособлював Віктор Ющенко. Польське видання вважає, що це помітно й на головному інтернет-сайті Президента України, звідки зліквідовано розділ про Голодомор, на якому базувалася нова історична політика Ющенка та його намагання об’єднати довкола цієї ідеї пам’яті жертв 1932-33 років всіх українців. «Янукович в один день перекреслив намагання свого попередника», – звертає увагу «Ґазета Виборча». Тепер новий Президент має головне й нове стратегічне завдання – всіляке покращення стосунків із Росією і тут, на його думку, має відігравати вирішальну роль не те, що було, а майбутнє. «Але як же бути Україні з власною ідентичністю і самосвідомістю того, що відбувалося у ХХ столітті»,– запитує автор статті Мартін Войцеховський. Тут також наголошено на повернення до влади таких антиукраїнських по своїй суті особистостей, як прем’єр Микола Азаров, який не знає української мови, чи «українофоба за покликанням», міністра освіти Дмитра Табачника, котрий вважає «українців... штучним утворенням... лише уламком великого племені російського». Войцеховський вважає, що нова команда Віктора Януковича просуває у робочу мову держави російську і «демонстративно воює з українськістю». При цьому польський експерт нагадує, що навіть Леонід Кучма свого часу був обережніший і наголошував, що «Україна – не Росія». «Хто ж не розуміє такої різниці, – зауважує Мартін Войцеховський, – той, рано чи пізно, втратить владу над Дніпром».

Тоді, як російська «Комерсант» цитує відомого німецького політолога Райнера Ліндера, котрий радить не поспішати з висновками щодо перестановок у Києві і нібито «крутого повороту Януковича у бік Москви». Ліндер переконаний, що такої різкої зміни у політиці Києва по суті, насправді, не відбудеться, бо «Україна зацікавлена в європейських ринках збуту продукції». Московське видання навіть стверджує – «більше того, від явних проросійських призначень Президент Янукович може просто відмовитися... і першою жертвою у новій команді «друзів Москви» може стати міністр освіти і науки Дмитро Табачник».

Хоча польська газета «Жечпосполіта» здивована тими темпами, з якими Президент Янукович змінює людей у владній вертикалі. Видання інформує про те, як швидко Віктор Янукович змінює людей Віктора Ющенка , наприклад, на чолі областей. «Жечпосполіта» наголошує, що новий Президент України «вже змінив 14 керівників обласних державних адміністрацій із 24-х». До влади всюди приходять представники Партії регіонів, резюмує польська газета.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG