Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 00:03

Громадськi організації: ЗНО має бути визначальним пiд час вступу до вишу


Громадськi органiзацiї, якi спостерiгають за зовнiшнiм незалежним оцiнюванням – Громадянська мережа «Опора» та Комiтет виборцiв України, – наполягають на необхiдностi законодавчого закрiплення за ЗНО визначального статусу пiд час вступу до вишу, а також процедур громадського спостереження за його проведенням.

«Це пiдтвердить безповоротнiсть антикорупцiйних реформ i закрiпить у виборцiв упевненiсть у щирих намiрах нової влади далi рухатися цивiлiзацiйним шляхом у напрямi реформування освiти в Українi», – мовиться йдеться заявi, поширенiй у понедiлок.

У своєму повiдомленнi «Опора» та КВУ позитивно оцiнили рiшення нового мiнiстра освiти Дмитра Табачника щодо намiру вдосконалити систему ЗНО та вступу до вишiв.

Водночас, iдеться в повiдомленнi, в заявi Табачника була озвучена модифiкована модель вступу до вишу, за якої ЗНО не вiдiграє виняткової ролi, оскiльки пiдсумковий рейтинг абiтурiєнта формується сумою балiв сертифiката ЗНО, балiв шкiльного атестата та результатами iспитiв у вишi.

«Логiка запропонованої моделi вступу зрозумiла, оскiльки нинiшнiй варiант ЗНО певним чином демотивує школяра опановувати дисциплiни, якi не знадобляться йому для вступу», – наголошують організації.

Проте, як заявляють «Опора» і КВУ запропонована мiнiстром освiти модель частково повертає можливiсть корупцiйних манiпуляцiй у вищiй i середнiй школах. «За умови реалiзацiї запропонованої новим мiнiстром освiти моделi вступу вступна кампанiя стає непiдконтрольною громадськостi, адже всi етапи вступної кампанiї (незалежне тестування, iспити у вишах, оцiнки в шкiльному атестатi) вiдстежити неможливо», – пояснили свою позицiю в громадських органiзацiях.

Нещодавно Табачник заявив, що до кінця березня будуть уточнені умови здачі тестів і вступу до вищих навчальних закладів.

Recommended

XS
SM
MD
LG