Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 07:40

Шекспірівський «Глобус» ставить «Генріха VIII» вперше за 400 років


Портрет Генріха VIII

Лондон – Знаменитий театр «Глобус», засновником якого була трупа великого англійського драматурга Вільяма Шекспіра, готує нову постановку п’єси «Генріх VIII». Цей твір вважається нещасливим для цього театру, він тут не ставився майже 400 років.

П’єсу «Генріх VIII» у Шекспіровому «Глобусі» побачать уперше за майже 400 років. Цей твір вважався тут нещасливим через те, що у червні 1613 року під час одного з найперших показів щойно тоді написаного знаменитим драматургом твору, оригінальний театр «Глобус» згорів до тла. Постріл із гармати, застосований як спеціальний ефект, влучив у солом’яну покрівлю театру, який зайнявся полум’ям.

Тож «Генріх VIII» став останньою виставою початкового театру, який трупа Шекспіра відкрила 1599 року. Домінік Дромґул, художній директор нинішнього театру «Глобус»(його було відбудовано на березі Темзи у центрі Лондона за кресленнями)сказав, що сподівається на кращу долю нової постановки. У ролі Генріха виступить відомий в Англії актор Домінік Рован, який нині грає разом із Кірою Найтлі у вестендівському гіті «Мізантроп» Мольєра.

Недавно «Глобус» оголосив, що досяг найвищого рівня відвідуваності вистав, після відбудови 1997 року. Театральний критик Майкл Ковні каже, що не здивується, якщо нова постановка стане успіхом, незважаючи на те, що ця п’єса є дуже складною для сприйняття. «За нормальних обставин я думав би, що для касового успіху «Генріх VIII» – це справжня отрута. Але театр «Глобус» нині переживає золоті часи. З ним відбувається щось дивне і чарівне», – каже Ківні.

«Королівський» сезон у «Глобусі»

Прем’єра «Генріха VIII» відбудеться у травні. П’єса буде частиною сезону в цьому театрі, який називається «Королі та пройдисвіти». У межах цього сезону глядачі зможуть побачити також шекспірівські шедеври «Генріх IV», частини І і ІІ, а також «Макбет».

У сезоні 2010 року також вийдуть ще дві прем’єри п’єс. «Бедлам» драматурга Нелл Лейшон є фіктивною розповіддю про найстаршу психіатричну лікарню у Західній Європі. Лейшон теж творить історію «Глобусу»: вона є першою жінкою, п’єсу якої ставить шекспірівський театр (принаймні, з тих драматургів, чиї імена донесла до нас історія).

Друга нова п’єса теж непрямо пов’язана з особою короля Генріха VIII: «Анн Болейн» Гаварда Брентона подає другу дружину Генріха як королеву-пройдисвітку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG