Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 06:11

Закон про реформу охорони здоров’я в США – тріумф Барака Обами


Барака Обами під час промови щодо реформи охорони здоров'я у університеті Джорджа Мейсона в Фаіфаксі, штат Вірджинія, 19 березня 2010 року

Прага – Президент США Барак Обама привітав, як історичний успіх, ухвалення пізно увечері в п’ятницю в Палаті представників Конгресу США нового закону про реформування охорони здоров’я країни. Це сталося за рахунок більшої підтримки демократів – 219 голосів «за» і 212 голосів «проти». Ця реформа включить в обов’язкове медичне страхування понад 30 мільйонів бідних американців, які не мали до цього часу ніякого забезпечення. Але проблема охорони здоров’я ще далека від свого вирішення, бо республіканці пообіцяли, що у разі перемоги на близьких перевиборах до Палати представників у листопаді, вони анулюють це рішення Конгресу.

Після цього голосування вважається, що Барак Обама досягнув значної перемоги під час свого президентства, бо реформування системи охорони здоров’я для найбідніших американців була однією з головних частин його передвиборчої програми.
Після голосування президент США сказав: «Цей день і це голосування знаменують закладення наріжного каменя для здійснення американської мрії... Ми відповіли на виклик історії і запити кількох поколінь перед нами. Навіть не зважаючи на виклики кризи, ми не зупинилися перед цим викликом, ми дали на нього відповідь. Ми не втікали від нашої відповідальності, ми відповіли на це. Ми не злякалися нашого майбутнього, ми витворили його».

Ухвалення цього закону стало можливим завдяки великій підтримці демократичної більшості в Конгресі.

«Після річних дебатів ми прислухалися до потреб мільйонів американців і прийшли до цього історичного рішення, – заявила спікер Палати представників Ненсі Пелосі. – Сьогодні у нас є можливість завершити велику для нашого суспільства справу і зробити доступним медичне обслуговування для всіх американців. Це-право, а не привілей».

Республіканці кажуть, що розчаровані

Консервативні політики і республіканці вважають, що така реформа охорони здоров’я – це «не американський витвір», бо, на їхню думку, здоров’я – це приватна справа для громадян, яку вони мають вирішувати самотужки. Республіканці також попереджають, що вартість реформи на наступне десятиріччя у майже трильйон доларів лише витворить ще більші проблему з боргом США.

Так, представник республіканців Джефф Дейвіс сказав з цього приводу: «Я дуже розчарований. Це голосування визначає майбутнє Америки – величезний податковий тягар, нормоване медичне обслуговування, настирна бюрократія. Демократи змінюють сучасні уявлення американців, штовхаючи їх на не розсудливий шлях до соціалізму».

Згідно із дотеперішнім законом, більшість працюючих американців повинні купляти медичне забезпечення за значні кошти, або ж платити штрафи у разі відмови. Нова реформа передбачає субсидії для бідних американців, що не в змозі платити страхові внески за медицину. Це тягне зміни у діяльності федеральних органів страхування, ширше охоплення обов’язковим медичним обслуговуванням і підвищення старих та введення нових податків на багатих. Чимало з умов реформи мають бути ведені до 2014 року і демократи бояться, що публіка може до цього часу розчаруватися у реформі.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG