Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 22:08

Банки від завтра починають кредитувати аграріїв – міністр


Комерційні банки України від завтрашнього дня відкривають кредитні лінії для того, щоб аграрії змогли отримати позики для посівної. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

За його словами, таке рішення ухвалили сьогодні під час наради під головуванням віце-прем’єра Сергія Тігіпка.

«Міністерство фінансів запевнило нас, що на цей рік у бюджеті буде передбачена компенсація відсотків по кредиту в межах мільярда гривень», – сказав Присяжнюк.

На нараді були присутні представники, зокрема, «Райффайзен Банк Аваль», «Укрсоцбанку», Альфабанку, повідомив міністр.

Крім того, за його словами, банки дали добро на те, щоб прийти до спрощеної схеми застави.

«Розглядається можливість, щоб можна було взяти під заставу майбутній урожай. Це великі поступки і Національного банку, і комерційних банків щодо аграріїв», – заявив Присяжнюк.

Також міністр аграрної політики повідомив Радіо Свобода, що уряд концентруватиме свою увагу на розвитку тваринництва, а в землеробстві планує запровадити новий режим сівозмін, що відповідатиме сучасним вимогам.

У співпраці з ЄС діятиме принцип «око за око» – Присяжнюк

Україна вимагатиме дзеркального принципу в постачанні сільськогосподарської продукції на ринки Європейського Союзу, зазначає Микола Присяжнюк.

«Ми поставили для себе принцип «око за око»: ми можемо вам сьогодні дозволити імпорт морської риби, але взамін ми хочемо, щоб наш яєчний порошок, яйця, м’ясо птиці могли мати свою квоту на європейському ринку», – сказав міністр.

За його словами, в цьому питанні «є політичні аспекти». «Але аграрії налаштовані відстоювати позицію, щоб країни, які на сьогодні експортують достатньо велику кількість продукції й сільськогосподарської техніки на наш ринок, взамін нам мають дати певні преференції», – заявив Присяжнюк.

Він також повідомив, що на сьогодні Україна вже підійшла «достатньо близько» до створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, два дні тому українські представники повернулися з чергового раунду переговорів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG