Доступність посилання

ТОП новини
19 Лютий 2018, Київ 00:40

Ющенко написав президентові Європарламенту листа про Бандеру


Колишній Президент Віктор Ющенко сподівається на розуміння Європейським парламентом позитивної ролі лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери і його внеску в становлення України як незалежної держави. Про це йдеться в листі Ющенка президентові Європейського парламенту Єжи Бузеку, повідомляє прес-служба «Нашої України».

У листі Ющенко пояснив, чим саме він керувався при наданні Бандері звання Героя України, наголосивши, що це рішення не було випадковим, тому що Бандера й вся його родина пройшли через німецькі й радянські табори через відстоювання ідеї про незалежність України.

«Моє рішення не було випадковим. Воно базувалося на висновках учених – істориків і дослідників архівів. Це рішення стало виявом належної шани особі, яка своєю діяльністю безпосередньо посприяла відродженню незалежної української держави», – мовиться в листі.

За словами Ющенка, Україні необхідно відновити правду про свою історію. «Повернення до правди про минуле, яким би болісним воно не було б, – це запорука демократичного розвитку в майбутньому. Робота в цьому напрямку є втіленням у життя справжніх європейських цінностей, тому ми будемо її продовжувати. Україна повинна донести Європі й світу правду про тих, хто боровся за наше звільнення», – наголосив екс-президент.

Ющенко висловив сподівання, що Європа рано чи пізно зрозуміє важливість такої роботи.

22 січня Ющенко надав Бандері звання Героя України. Пізніше Європарламент розкритикував таке рішення.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG