Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:34

Британська Рада відкрила навчальний центр у Верховній Раді України


Відкриття Навчального центру Британської Ради у Верховній Раді України

Київ – Відтепер, народні депутати та апарат Верховної Ради України можуть вивчати англійську мову, знайомитися з традиціями британської демократії, фактично, не виходячи за стіни парламентської будівлі. Тут нині відкрився Навчальний центр Британської Ради, в якому можна вчити або вдосконалювати читання, письмо, мовлення англійською мовою. Адже англійська – одна з визнаних міжнародних мов спілкування, а історія британської політичної культури та парламентаризму нараховує більше півтисячі років.

Навчальний центр обладнаний 13-ма місцями, укомплектованими робочими електронними станціями, які поєднані в комп’ютерну мережу. На дисплеях – сучасні навчальні програми різних рівнів складності, розроблені провідними мовниками Кембріджського та Оксфордського університетів. Програми включають граматичні вправи, тексти для збагачення словникового запасу; в аудіо форматі їх начитують відомі британські диктори та актори. Як зазначає директор Британської Ради в Україні Маргарет Джек, колекція Центру включає також словники та посібники, літературу про історію Великобританії.

Церемонія відкриття Навчального Центру (зліва направо) Майкл Берд - регіональний директор Британської Ради, та Петро Зайчук - апарат ВР України
На запитання Радіо Свобода, що спричинило відкриття Центру, посол Лі Тернер відповів спершу українською мовою: «Уряд Великобританії вірить у те, що Україна – це європейська країна. Це дуже важливо для нас! Безумовно, це означає, що дуже вигідно для України, щоб депутати гарно розмовляли іноземними мовами».

І додав англійською: «Вочевидь, Великобританія активно підтримує дії України, спрямовані на євроінтеграцію. Так, Україні доведеться пройти шляхом болісних реформ і змін, перш ніж стати членом Євросоюзу. Британія готова поглибити співпрацю з Україною у царині впровадження демократичних реформ, і змін, необхідних для інтеграції. Серед іншого, це стосується і подолання мовних бар’єрів, гуманітарної інтеграції в Європу».

Депутати отримали змогу «піти слідами вояків»

Власне, Навчальний центр у Верховній Раді – не перший в Україні: сім центрів для вивчення англійської мови було відкрито понад 10 років тому при Міністерстві оборони. За словами регіонального директора Британської Ради Майкла Берда, послугами центру скористались сотні українських вояків-миротворців. «Кілька днів тому я повертався з Косова до Македонії, і на кордоні зустрів миротворців із України. Тоді я подумав, що вони, вочевидь, вивчали англійську мову в одному з наших центрів в Україні!», – зауважив пан Берд.

На відміну від вояків, українські парламентарі поки що не скористались послугами нового Навчального центру. Але 20 народних обранців закінчили загальні курси англійської мови при Британській Раді в Києві і тепер мають змогу удосконалювати свої знання вже у стінах Верховної Ради, каже Маргарет Джек.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG