Доступність посилання

18 Березень 2019, Київ 18:27

У Києві покажуть фільми про права людини


Володимир Яворський, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини
Андрій Баштовий

Київ – Сьогодні в Києві розпочинається сьомий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Упродовж тижня українські глядачі зможуть переглянути понад 40 стрічок європейських режисерів.


Цьогорічний фестиваль відкриватиме фільм польського режисера Бартека Конопки «Кролик по-берлінськи», висунутий раніше на премію «Оскар» у номінації «Найкращий короткометражний фільм». Автори фільму у досить оригінальний спосіб розповідають історію «європейської свободи».

Упродовж


28 років дикі кролики живуть у безпеці між берлінськими мурами. Їх ніхто не чіпає, і вони собі спокійно живуть і множаться. Одного дня падає берлінський мур, і вони змушені шукати іншого прихистку. Кролі досі вчаться жити у вільному світі, так само, як усі інші мешканці Східної Європи.

Організатор фестивалю, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський пояснює: цьогорічний фестиваль вирізняється тим, що покази фільмів розійдуться по всій Україні. Крім Києва, стрічки демонструватимуть ще у 100 містах країни.

«Це унікальна концепція фестивалю: його учасники – документалісти і правозахисники – поєднують мистецтво і боротьбу за права людини. Це поєднання зрозуміле, тому що в центрі кожного фільму людина з її проблемами, її внутрішнім світом, а права людини – це якраз те, що захищає цей внутрішній світ», – каже він.

Автори майже усіх фільмів будуть присутні на показах своїх стрічок – такою була одна з умов участі у конкурсі. Отож українські глядачі зможуть особисто поспілкуватися з провідними європейськими режисерами-документалістами.

Фестивальні фільми – не з широкого прокату

Організатори фестивалю поставили собі за мету принести в Україну те кіно, яке іншими шляхами ніяк не змогло б потрапити в український кінопростір, каже директор фестивалю Геннадій Кофман.

«У нашій програмі з десяти фільмів п’ять були визнані найкращими документальними фільмами Європи, – каже він. – На жаль, більшість фільмів ми можемо демонстрували дуже обмежену кількість разів».

У рамках фестивалю відбудуться світові прем’єри фільмів «Любіть мене, будь ласка!» російського режисера Валерія Балаяна та «Убивство напередодні весни» білоруської режисерки Вольги Нікалайчек, які розповідають про цькування правозахисників у Росії та Білорусі.

Картина Балаяна присвячена журналістці Анастасії Бабуровій, яка народилася в Севастополі і була вбита кілером-нацистом у Москві. Автор спробував на фоні конкретної трагедії зобразити масштаби сучасного російського неонацизму.

«Вони не увійшли до конкурсної програми, але це фільми, які, найімовірніше, не тільки не будуть показані на Батьківщині, а й, імовірно, після прем’єри створять проблеми для режисерів», – зауважує Кофман.

Фільми змагатимуться у двох конкурсах – творчому і правозахисному. Крім того, буде вручено приз глядацьких симпатій та спеціальну премію.

Крім кінопоказів, проводитимуться також правозахисні акції, виставка карикатури на соціально-політичну тематику, майстер-класи, працюватиме кіно-майстерня.

Фестиваль завершиться 2 квітня врученням нагород авторам найкращих фільмів.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG