Доступність посилання

ТОП новини
24 Травень 2019, Київ 17:04

У Німеччині навіть криза не зашкодила екологічній енергетиці


Німеччина робить ставку на відновлювальні види енергії. Свідченням цьому стали статистичні дані за минулий рик. Попри кризу, інвестиції в цю галузь не тільки не скоротилися, а навпаки навіть зросли. Збільшилася і кількість робочих місць.

Один із німецьких політиків якось сказав: ми не хочемо бути першими, хто висадиться на Марсі, але ми хочемо бути першою країною, де доїхати з Берліна до Мюнхена в електромобілі перетвориться на звичну справу.

Із огляду на вичерпність звичайних енергоносіїв Німеччина справді останнім часом інвестує чималі гроші в розвиток екологічних технологій так само, як і в екологічну енергетику.

Скеля посеред бурхливого моря


«Сфера відновлювальних видів енергії – це сфера, яка зростає супроти загальної тенденції. Вона зростає навіть тоді, коли вся економіка перебуває в рецесії», – заявив днями федеральний міністр екології Німеччини Норберт Рьоттґен. На його переконання, сфера відновлювальних джерел енергії продемонструвала себе справжньою скелею в бурхливому морі кризи.

Незважаючи на вкрай складний для економіки минулий рік, інвестиції у розвиток відновлювальних видій енергії в Німеччині зросли на 20 відсотків у порівнянні з попереднім роком, сягнувши загалом 18 мільярдів євро. Зросла й кількість працівників галузі – на цілих 8 відсотків. Нині вона забезпечує роботою понад 300 тисяч фахівців. Порівнюючи із 2004 роком, це взагалі вдвічі більше.

Німецькі науковці з Інституту Фраунгофера стверджують, що вже лише енергії вітру може вистачити для того, аби покрити потреби всієї планети в струмі. Нині використовується лише незначна частка цього потенціалу. Це саме стосується й енергії сонця та біоенергії. Таким чином роботи над розвитком відповідних технологій ще непочатий край.

Рожеві перспективи

Оскільки використання екологічної енергії через її так би мовити «недорозвинутість» є ще дорогим задоволенням, німецька держава поки що субсидує її розвиток. І тут уряд Німеччини налаштований рішуче ще й із причин захисту клімату.

«Цілей, пов’язаних зі збереженням клімату, не досягти без відновлювальних джерел енергії. Це однозначне послання, і тут вже сьогодні можна говорити про помітний успіх», – сказав Рьоттґен.

Що стосується екологічної енергії, то Німеччина вже справді зуміла вибитися в світові лідери. Експорт відповідних технологій забезпечує річний оборот у 10 мільярдів євро. Слід очікувати, що разом із подорожчанням звичайних енергоносіїв попит на екологічну енергію в майбутньому лише зростатиме. Упродовж наступного десятиріччя галузь планує інвестувати 200 мільярдів євро і забезпечити роботою півмільйона людей.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG