Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 14:04

Чому бунтують союзники Тимошенко та Симоненка


Станіслав Ніколаєнко

Київ – Одразу два політичні блоки зазнали внутрішньої кризи. Партія «Справедливість» невдоволена тим, як відбувається співпраця в рамках Лівого блоку. А в БЮТ не можуть завершити формування опозиційного ряду через невизначену позицію одного з трьох суб’єктів блоку – Української соціал-демократичної партії.

Партія «Справедливість» зажадала від своїх партнерів по Лівому блоку – комуністів – дотримання домовленостей. За неофіційною інформацією, партнери комуністів образилися на те, що не отримали посад у новій владі. Зокрема, лідера партії Станіслава Ніколаєнка називали серед претендентів на посаду міністра освіти. Проте сам він заперечує кадровий інтерес.

За його словами, «Справедливість» невдоволена насамперед тим, що в Лівому блоці не відбувається міжпартійний діалог.

«Ми не ставимо питання так, що, мовляв, не призначили Ніколаєнка міністром освіти – вийдемо з блоку, – каже Станіслав Ніколаєнко. –
Євген Філіндаш
Але так не може бути, що не ведеться діалог між союзниками. Діалог повинен бути постійно!».

Колишній депутат-соціаліст, а нині політичний експерт Євген Філіндаш, зазначає, що комуністи самі залишаються невдоволеними своїм місцем в коаліції «і найголосніше про це висловлюються».

В УСДП визначаються з позицією

Тим часом, в Блоці Юлії Тимошенко про самостійну опозиційну діяльність думає одна з трьох партій, що його утворює, – Українська соціал-демократична партія. Політрада УСДП ухвалила рішення призупинити свою участь в очолюваній Юлією Тимошенко об’єднаній опозиції.

Лідери УСДП були недоступні для коментарів. Депутат Сергій Власенко, який представляє цю партію у фракції БЮТ, каже, що наразі не розібрався в ситуації. «У мене, звичайно ж, є своя позиція, але я хочу отримати весь обсяг інформації, щоб бути коректним і об’єктивним», – каже він.

Голова опозиційного уряду Сергій Соболєв визнає наявність проблем у відносинах з УСДП, проте запевняє, що нема підстав їх перебільшувати.

Cергій Соболєв
«Всі десять депутатів від УСДП, які є у фракції, підписалися під входженням в опозицію. Жоден підпису не відкликав. Більше того, мені відомо, що депутати, які були присутні, голосували проти цієї рекомендації. Бо це, виявляється, була рекомендація», – каже Сергій Соболєв.

Чи врятує зять кар’єру тестя?

Формальною причиною невдоволення УСДП стало те, що їх усунули від формування опозиційного уряду. Проте, на думку експертів, більше підстав говорити про спроби голови верховного суду Василя Онопенка, який раніше очолював УСДП, та близького до нього лідера партії Євгена Корнійчука порозумітися з чинною владою.

«Мова йде про політичну підтримку Василя Онопенка як голови Верховного суду України, – вважає політолог Віталій Кулик. – Друге – це питання про бізнес, який був навколо Онопенка та його зятя [Корнійчука]. Він, фактично, не лобіювався останнім часом із боку Тимошенко. Навпаки, його інтересами нехтували».

За словами експертів, саме з огляду на невизначену позицію УСДП, «бютівці» не можуть завершити формування опозиційного уряду та відкладають його представлення.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG