Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 20:54

Новий візовий кодекс із Європою. Як його сприймають у багатонаціональному Закарпатті


Генеральні консули (зліва направо): Давід Павліта (Чехії – у Львові), Вілмош Сіклаварі (Угорщини – в Ужгороді), Йожеф Бачкаі (Угорщини – в Береговому), Маріан Сладічек (Словаччини – в Ужгороді)

Ужгород – Більше позитиву чи негативу? Такі питання ставлять закарпатці, вивчаючи нові візові правила з Європою. Для багатонаціональної громади Закарпаття видача шенгенських віз – щоденні клопоти. І будь-які зміни в цьому напрямку – тема для розмов номер один. Днями ж Генконсули Чехії, Угорщини та Словаччини розповіли в Ужгороді про нові візові умови і намагалися переконати громаду, що позитиву в ньому таки більше.

Нові правила оформлення шенгенських віз у Закарпатті обговорюють на ринках, в автобусах, на вулицях і в офісах. Для місцевого населення це вкрай важливо: в регіоні живе більша частина угорської нацменшини України, чимало словаків, чехів та представників інших національностей. Для всіх питання отримання шенгенських віз актуальні, бо всім хочеться їздити до друзів чи родичів за кордоном.

Хоча поки більшість лише вивчає нові умови, дехто вже відчуває, що ситуація з візами погіршилася.

«У мене в закордонному паспорті вписані двоє дітей. Тепер на кожного з нас треба окрему сторінку на візу і по дві чисті сторінки. Мого паспорта не вистачить, треба новий робити. А це великі гроші. Я вважаю, було легше, коли дітей вписували у візу батьків», – каже 28-річна Тімея, жителька села Розівка Ужгородського району, угорка за походженням.

Будете знати, чому Вам відмовляють

Дипломати кажуть, що подібне нововведення не страшне. Позитивів із набуттям чинності нового візового кодексу таки більше. Один із найважливіших у тім, що відтепер громадяни зможуть отримати вмотивовану відповідь на те, чому їм відмовили у видачі візи.

«Я б хотів звернути увагу на прогрес у тому, що новий шенгенський кодекс дозволяє відповісти, дати інформацію про причину відмови у видачі візи. Це важливо, бо люди зможуть підготувати відповідні документи і додати їх для отримання візи», – зазначає генеральний консул Словаччини в Ужгороді Маріан Сладічек.

Консули в один голос переконують: нові візові правила наближають Європу до України. Більше того, Європейський Союз зацікавлений у тім, щоб у майбутньому взагалі скасувати візовий режим із Україною, зауважує консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Томаш Віціан.

«Спираючись на аналітику українських експертів, – каже він, – ми можемо говорити про те, що при наявності політичної волі, парламенту в першу чергу, ті 30-40 законів можна за рік ухвалити, щоб країна стала готовою повністю скасувати візовий режим».

Про те, що це можливо, говорять і закарпатські соціологи й науковці. Директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у місті Ужгороді Світлана Мітряєва говорить, що треба врегулювати низку питань перед тим, як наступить безвізовий режим із Європою. «Це позиція України, Президента з приводу чіткої імплементації дорожньої карти, в яку входить і все, що пов’язане з захистом персональних даних, міграційні нюанси, і все, що пов’язане з інтегрованим управлінням кордонами. Коли цей сегмент питань Україною буде врегульованим, відпаде й необхідність у візовому режимі», – вважає Світлана Мітряєва.

Та найвагомішим є те, що Словаччина, Угорщина та Чехія, попри вимоги нового візового кодексу, й надалі реєструватимуть заяви на візи без біометричних ідентифікаторів. Це найбільше спрощує систему надання шенгенських віз українцям.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG