Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 02:57

Нові ліві проти старих комуністів?


Під час акції протесту, Сімферополь, 30 березня 2010 р.

Сімферополь – У вівторок у Сімферополі кілька десятків молодих людей пікетували Постійне представництво Президента України в Криму. Вони протестували проти планованого ухвалення парламентом нового Трудового кодексу. Вперше в Криму на публічну акцію протесту із соціальними і політичними вимогами вийшли «інші ліві» – нові анархісти і марксисти, які раніше проявляли свою активність лише в інтернеті та на студентських вечірках.

Представництво Президента пікетували близько трьох десятків активістів місцевого відділення Всеукраїнської організації марксистів, анархісти Сімферополя і представники профспілки тролейбусників.

Координатор пікетування Олексій повідомив Радіо Свобода, що подібні акції пройшли сьогодні у багатьох регіонах України і до них долучилися й нові організації ліворадикальних сил, які раніше не брали активної участі у змаганнях за владу.

Молоді люди прийшли на акцію в Сімферополі в масках із гримасами негативних емоцій. Вони тримали в руках плакати проти нового Трудового кодексу, який порівнювали з рабством. За іронією долі, Верховна Рада України має розглянути цей законопроект у День сміху – 1 квітня. Тож сьогоднішня акція проходила під лозунгом «Трудовий кодекс – це не смішно!».

Назад у феодалізм?

За цим законопроектом, роботодавець зможе продовжувати тривалість робочого дня до 12 і більше годин. Крім того, як заявили учасники сьогоднішнього пікету, новизна кодексу – «нормативні акти роботодавця», що ухвалюються ним самостійно, повертають трудящих у становище, подібне до підневільних осіб доби феодалізму. На їхню думку,

законопроект спричинить знищення незалежних профспілок і захищати права працівників, окрім старих ще «радянських» і часто недієвих профспілок, буде нікому.

Фактично скасована відповідальність роботодавця за завдання шкоди працівнику, а натомість, дисциплінарна і матеріальна відповідальність найманих працівників розписана у 20 статтях. Значно спрощена система звільнення працівників.

Також спрощені процедури проведення службового розслідування проти працівника, їх тепер зможе здійснювати роботодавець одноособово. Роль Комісій з трудових спорів як органу розв’язання суперечок між працедавцями і найманими працівниками у проекті Кодексу зведено практично нанівець. Так вважають «нові ліві».

Комуністи боротимуться в парламенті й уряді


«Старі ліві» – комуністи – закликають не драматизувати ситуацію. У кримському рескомі КПУ сказали, що ситуація перебуває на контролі у депутатів-комуністів, які під час парламентського розгляду прослідкують, щоб не допустити обмеження прав трудящих. Сьогоднішні акції протесту нових марксистів та анархістів там назвали «провокацією».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG