Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 02:21

Регіонал Коновалюк запевняє, що віце-прем’єр порозумівся зі збройною мафією


Валерій Коновалюк

Київ – Нова влада не робить нічого для того, щоб подолати корупційні схеми в системі торгівлі зброєю. Про це заявив у четвер на прес-конференції народний депутат з фракції Партії регіонів Валерій Коновалюк. У потуранні збройній мафії він звинуватив одного з віце-прем’єрів, якому, за словами депутата, збройна мафія присягнула. Натомість експерти пов’язують сплеск активності Валерія Коновалюка з боротьбою за посаду голови державного підприємства «Укрспецекспорт» і скептично оцінюють його заяви.

Виступаючи на прес-конференції, Валерій Коновалюк критично оцінив те, що Генпрокуратура не порушила жодної кримінальної справи за фактом незаконного експорту української зброї. Зокрема, за його словами, всупереч міжнародному ембарго, українська зброя через Кенію потрапила до Південного Судану. При цьому депутат-регіонал посилався на дані швейцарської дослідницької організації «Базові оцінки безпеки людини в Судані» (HSBA) та публікацію в кенійській газеті «The East African» (за лютий цього року).

У незаконних оборудках зі зброєю Валерій Коновалюк звинуватив керівництво Служби зовнішньої розвідки та державної компанії «Укрспецекспорт». Він також критично оцінив призначення на посаду заступника міністра оборони, який також відповідатиме за реалізацію надлишкового військового майна, Олександра Черпицького.

«Для мене це відкриття, бо наш лідер на виборах проголошував жорстку боротьбу з корупцією. Якщо сьогодні призначають заступником міністра оборони, який курує продаж надлишкового військового майна, людину, яка має дві судимості і зарекомендувала себе у злочинному світі, то ступінь сьогоднішнього нариву очевидна», – коментує ситуацію Валерій Коновалюк.

Віце-прем’єр Володимир Сівкович
За його словами, люди, які за попередньої влади займалися незаконними оборудками зі зброєю, порозумілися з віце-прем’єр-міністром, прізвища якого депутат не називав. Відомо, утім, що дана сфера перебуває в компетенції віце-прем’єра Володимира Сівковича.

Експерти заперечують розрахунки політика


Посилаючись на дані Держказначейства, депутат-регіонал заявив, що за 2004-08 роки Україна експортувала озброєнь на 2,5 мільярдів доларів, а держбюджет від того отримав лише 200 мільйонів доларів. Таку розбіжність у цифрах Валерій Коновалюк вважає свідченням діяльності збройної мафії.

Керівник військових програм центру Разумкова Микола Сунгуровський погоджується з тим, що оборонна галузь є корумпованою. За його словами, «якщо влада в цілому корумпована, то як може бути не корумпованою окрема галузь?».

Проте експерт вважає наведені депутатом цифри ознакою некомпетентності. «Бюджет і не міг отримати всіх цих коштів, – зауважує Микола Сунгуровський, – бо це ж продукція підприємства, яке мало затрати. Це рентабельність. Чому бюджет всі ці гроші має отримати, це треба в Коновалюка запитати».

Схожої думки дотримується і керівник Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак. «Насамперед, за ці чотири роки Україна наторгувала щонайменше на 5 мільярдів, – каже він. – Контракт складається передусім із замовлення підприємства. Крім підприємства, яке тримає контракт, ще є субпідрядники – це може бути навіть 50-70 підприємств. Але, працюючи, вони не обов’язково мають великі прибутки. Справа в тому, що наш оборонний комплекс перебуває в дуже проблематичному становищі».

Проросійське підґрунтя депутатської активності


Валентин Бадрак відзначає, що в Україні експорт озброєнь є виключно державною компетенцією. Тож, на думку експерта, часто не виважені заяви Валерія Коновалюка ідуть на користь конкурентам України на ринку озброєнь.

«Як людина, яка аналізує інформацію, можу сказати: те що робиться в публічній політиці паном Коновалюком, відповідає інтересам Росії», – зауважив керівник Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння.

У 2008 році Валерій Коновалюк очолював парламентську слідчу комісію з розслідування поставок української зброї до Грузії. Тоді його висновки та звинувачення на адресу вищих посадових осіб часто називали упередженими.

Зараз експерти одноголосні в тому, що чергова порція звинувачень пов’язана з очікуваними змінами в керівництві держпідприємства «Укрспецекспорт». Щоправда, сам Валерій Коновалюк запевняє, що на посади в галузі експорту озброєнь він не претендує. Але експерти не виключають, що таким чином депутат-регіонал просто пішов ва-банк.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG