Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 09:00

Янукович призначив до Венеціанської комісії Ківалова


Голова Комітету Верховної Ради з питань правосуддя Сергій Ківалов призначений заступником члена Європейської комісії за демократію через право від України. Указ про це Президент Віктор Янукович підписав у п’ятницю.

23 березня він звільнив із цієї посади попереднього заступника представника України Петра Мартиненка, що його Президент Віктор Ющенко призначив був щойно за місяць до того, 23 лютого.

Членом Венеціанської комісії наразі залишається призначена ще Ющенком колишня заступник голови його ліквідованого Секретаріату Марина Ставнійчук.

Сергій Ківалов відомий тим, що в 2004 році очолював Центральну виборчу комісію, і встановлені під його керівництвом результати президентських виборів, за якими нібито перемагав Віктор Янукович, пізніше скасував Верховний Суд через численні фальсифікації, які, за рішенням Суду, не давали можливості визначити результат. Тоді Ківалов отримав прізвисько «Підрахуй».

Від 2006 року Ківалов є народним депутатом України V і VI скликань, членом фракції Партії регіонів.

Європейська комісія за демократію через право, або ж Венеціанська комісія, є дорадчим органом Ради Європи з конституційних питань. Кожна з 57 країн-членів Комісії, а також країни-спостерігачі представлені в ній одним представником-членом і, як правило, одним чи кількома заступниками члена, які перебирають цю роль за відсутності основного представника.

Recommended

XS
SM
MD
LG