Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 04:37

Ванникова вважає, що Бандеру не позбавлять Героя


«Донецький окружний адміністративний суд ухвалив політичне рішення, яке має мало спільного з правом. Воно буде належним чином оскаржене», – заявила речник голови партії «Наша Україна», колишнього Президента Віктора Ющенка Ірина Ванникова.

Вона вважає, що і аргументація позивача, і рішення суду виглядають надуманими і підлаштованими під політичне замовлення.

За її словами, Президент Віктор Ющенко ухвалював рішення присвоїти Степанові Бандері звання Героя України «після ґрунтовних консультацій із фахівцями-істориками, а також провідними юристами».

«Наспіх проведене через окружний адміністративний суд «скасування» цього указу свідчить лише про намагання безвідповідальних політиків спекулювати на темі української історії, але не призведе до позбавлення Степана Бандери звання Героя України», – наводить у суботу слова Ванникової прес-служба «Нашої України».

Речник Віктора Ющенка висловила жаль, що для політичних ігор використовуються дні перед Великоднем – дні молитви, прощення і єднання.

«Неправедні рішення, особливо ухвалені у такі дні, не триватимуть довго. Переконана, що рішення Донецького окружного адмінсуду буде скасовано в належному порядку», – додала Ірина Ванникова.

У повідомленні нічого не сказано про те, чи є конкретні плани оскаржувати те судове рішення.

У п’ятницю Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і постановив скасувати указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння провідникові Організації українських націоналістів Степанові Бандері звання Героя України. Суд обґрунтував своє рішення тим, що звання Героя може бути присвоєно лише громадянинові України, а Степан Бандера був убитий у 1959 році, до створення сучасної української держави.

Раніше Президент Віктор Янукович обіцяв керівництву Росії, що перегляне справи з присудженням звань Героя України Степанові Бандері, а також командувачеві Української повстанської армії Романові Шухевичу ще до 9 травня, коли в Росії, а також Україні й низці післярадянських країн відзначають день перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Росія висловлювала різку незгоду, коли попередній Президент Віктор Ющенко присвоїв ці звання.

Як відомо, Організація українських націоналістів і створена нею Українська повстанська армія боролися в роки Другої світової війни з нацистськими окупантами, а пізніше і з радянськими.

Росія пригадує українським націоналістам короткий період декларованої співпраці з нацистами на початку війни, не згадуючи при цьому, що її тодішня держава, Радянський Союз, сама була в ті часи союзником нацистів на державному рівні.

20 січня Президент своїм указом присвоїв провідникові ОУН Степанові Бандері посмертно звання Героя України з удостоєнням ордена Держави «за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву у боротьбі за незалежну Українську державу».

Recommended

XS
SM
MD
LG