Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 14:16

Семиноженко хоче більше дізнатися про Бандеру від поляків


Віце-прем’єр-міністр України на своїй зустрічі з Послом Польщі закликав його посприяти зборові архівних матеріалів щодо діяльності провідника Організації українських націоналістів, повідомила прес-служба заступника голови українського уряду

Володимир Семиноженко також сказав Яцекові Ключковському, що український Інститут національної пам’яті звернувся з відповідним запитом до аналогічних інститутів за кордоном, зокрема, у Польщі.

Віце-прем’єр наголосив, що компромісна формула ставлення до постаті Степана Бандери може бути вироблена «тільки за умов чіткого слідування фактам й максимальної деполітизації цього питання».

У свою чергу посол висловив сподівання, що вже найближчим часом Польща і Україна започаткують спільний Форум Діалогу, до складу якого увійдуть інтелектуали та незалежні експерти. Таким чином, вважає він, Форум Діалогу мав би стати спільним майданчиком для аналізу суперечливих питань історичної спадщини й, отже, для створення відповідної бази для суспільного консенсусу.

У Польщі постать Степана Бандери та інших українських націоналістів, які боролися проти польської надвлади в Західній Україні, викликає різко негативні асоціації.
XS
SM
MD
LG