Доступність посилання

ТОП новини
20 травня 2019, Київ 12:08

Путін вшанував із Туском жертв Катині, але не вибачився


Прем’єр-міністри Росії і Польщі спільно вшанували сьогодні 70-ті роковини вбивства радянськими спецслужбами принаймні 22 тисяч поляків у лісі біля села Катині Смоленської області Росії, де розстріляли й поховали частину з них.

Володимир Путін і Дональд Туск на місці, де пізніше радянські спецслужби страчували також і радянських громадян-жертв політичних репресій, вислухали християнські, юдейські й мусульманські молитви та заклали камінь у підмурівок російського православного храму на місці страт і поховань.

У своїй промові Путін не став приносити вибачення за дії керівництва СРСР, країни-попередника Росії, як того сподівалися було в Польщі. Він заявив лише, що в Росії засуджують злодійства радянського тоталітарного режиму, й додав: «Нам не дано змінити минулого».

«Десятиліттями цинічною брехнею намагалися забруднити правду про катинські розстріли. Але було б такою ж брехнею і шахрайством скласти вину за ці злочини на російський народ», – сказав Путін, не пояснюючи, хто може складати цю вину на росіян.

Росія не визнала вбивства поляків за воєнний злочин і досі не відкриває архівні справи про ті події, всупереч наполяганням Польщі. А російські суди відмовляються поновити слідство в цій справі.

Понад 20 тисяч поляків, переважно офіцерів, інтернованих після окупації частини Польщі Радянським Союзом після розділу польської території між СРСР і союзною йому нацистською Німеччиною, були розстріляні навесні 1940 року за вказівкою радянського керівництва в кількох місцях тодішнього СРСР. Одне з них, Катинь на російській Смоленщині, стало символом тієї трагедії.
XS
SM
MD
LG