Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 04:17

Міліція затримала активістів «Свободи»


Співробітники міліції сьогодні затримали 13-15 прихильників партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» за підозрою в знищенні експонатів фотовиставки в Українському домі в Києві. Як повідомили в центрі громадських зв’язків Головного управління МВС України в місті Києві, зараз затримані перебувають у Шевченківському райуправлінні міліції Києва «для з’ясування обставин».

За даними міліції, підозрювані зайшли на виставку «Волинська різня – польські і єврейські жертви ОУН й УПА» в Український дім і почали знищувати картини й інші експонати.

Водночас, як повідомляє прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода», під час прес-конференції «Волинська різня – польські і єврейські жертви ОУН й УПА», що відбувалася в Українському домі, заступник голови ВО «Свобода» Андрій Мохник заявив, що чиниться кримінальний злочин, а саме – розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі і приниження національної честі та гідності українців. Після цього, повідомляє організація, «застосовуючи брутальну фізичну силу, невідомі у цивільному – як згодом виявилося – представники правоохоронних органів» затримали Мохника, відомого журналіста Ігоря Мірошниченка і близько 10 активістів «Свободи».

Організація назвала такі дії правоохоронних органів «розпалюванням міжнаціональної ворожнечі та продовженням політичних репресій» щодо українців, «які чинить режим Януковича». «Свобода» вимагає від міністра внутрішніх справ негайно звільнити затриманих і притягнути до кримінальної відповідальності винних у такому порушенні Конституції й законів України.

Кілька десятків представників Конгресу українських націоналістів (КУН), УНА-УНСО та інших організацій протестували в четвер біля Українського дому, де відкрилася фотовиставка «Волинська різанина – польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Організатори експозиції: «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна», який очолює народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, і «Товариство увічнення пам’яті жертв злочинів українських націоналістів» (Польща).

Виставка «Волинська різня…» в Українському домі є провокацією – Соболєв

Прем’єр опозиційного уряду Сергій Соболєв заявляє, що організація фотовиставки «Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН-УПА» в Українському домі в Києві є провокацією.

«Те, що відбулося сьогодні з відкриттям цієї виставки, – мета цього одна – це протиставити і далі розпалювати міжнаціональну ворожнечу, перш за все між двома братніми країнами. Відбувається приниження власної національної гідності і власного національного почуття. Саме тому я вважаю, що це було спровоковано, було зроблено з однією метою – пересварити наші народи. І, як завжди, провокатори одні – це провокатори з «руських» організацій, яким абсолютно байдуже, що буде з країною Україна, головне, щоб тут було якомога більше ворожнечі, щоб на цьому робити далі свою політику», – заявив Соболєв в інтерв’ю Радіо Свобода.

Крім того, за словами б’ютівця, «це, очевидно, зроблено ще й на тлі того, що Україна й Польща є організаторами Євро-2012».

Кілька десятків представників Конгресу українських націоналістів (КУН), УНА-УНСО та інших організацій протестували в четвер біля Українського дому, де відкрилася фотовиставка «Волинська різанина – польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Організатори експозиції – «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна», який очолює народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко, і «Товариство увічнення пам’яті жертв злочинів українських націоналістів» (Польща).

Історик Сергійчук: виставка «Волинська різанина» є антиукраїнською акцією

Виставка «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА», що відкрилася сьогодні в столичному Українському домі, є провокаційною і ненауковою, заявив Радіо Свобода історик, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.

Він розповів, що прийшов на відкриття виставки, але міліція його не пропускала, тому довелося іти через інший вхід. Володимир Сергійчук ознайомився з експозицією і вважає, що багато матеріалів не відповідають заявленій тематиці.

«Заявлено, що це свідчення Волинської різанини, а насправді матеріали розповідають про Галичину або про ті землі, які відійшли до Польщі. І при чому тут євреї? Їх німецькі фашисти знищили ще до літа 1943 року, і до Волинської різні це немає жодного стосунку. Але на відкриття виставки прийшли євреї. Очевидно, їх спеціально запросили. Серед них були і народні депутати. Очевидно, що цю виставку готували не фахівці. При чому тут українські націоналісти? Це був українсько-польський конфлікт. Ця виставка – це антиукраїнська акція, це провокація, направлена на те, щоб напружити стосунки між українцями й поляками й втягнути у це ще й євреїв», – заявив історик.

За словами Володимира Сергійчука, відкривав виставку депутат від партії регіонів Вадим Колесніченко, який очолює «Правозахисний громадський рух «Російськомовна Україна». Під час виступу Колесніченка журналісти й представники ВО «Свобода» почали вигукувати: «Що ви робите?! Ви розпалюєте міжнаціональну ворожнечу! Дайте можливість висловити іншу точку зору! Ганьба!»

«Після цього Колесніченко викликав міліцію, і цих людей було заарештовано. Я теж просився до виступу, але мені не дали слова, хоча я спеціально досліджував цю тему і видав книгу», – розповів Сергійчук.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG